Ostateczny projekt skateparku - będzie więcej zieleni

Czytaj dalej
Fot. Facebook park art świecie
Maciej Ciemny

Ostateczny projekt skateparku - będzie więcej zieleni

Maciej Ciemny

Znowu zmienił się wygląd skateparku, który ma powstać przy ulicach Piłsudskiego i Sobieskiego w Świeciu. Teraz to ostateczny kształt.

Pokazano go z początkiem kwietnia, po uwzględnieniu przez projektanta uwag zainteresowanych świecian, które przekazywali za pomocą strony Park Art Świecie na Facebooku.

- Zmienił się układ przeszkód, niektóre zniknęły, a w ich miejsce pojawiły się inne, bardziej dopasowane do potrzeb i lepiej komponujące się z resztą skateparku - piszą administratorzy.

Przypominamy. Pierwszy projekt został zdruzgotany ocenami inicjatorów zwycięskiego pomysłu w pierwszym budżecie obywatelskim gminy Świecie. To była betonowa pustynia. Sami znaleźli studio Slo Concept spod Krakowa, które ma w tej dziedzinie bogate doświadczenie. Swoje obiekty stawiało nawet w Moskwie. W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy efekt ich prac. Dziś przyszedł czas na kolejną wersję, zawierającą uwagi pomysłodawców.

Nad wkomponowaniem zaprojektowanego obiektu w najmłodsze osiedle na Mariankach będą się teraz głowić urzędnicy.

- Zależy nam, żeby skatepark sąsiadował z już istniejącym boiskiem - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego UM w Świeciu. W bezpośrednim sąsiedztwie ma pojawić się także reszta strefy rekreacyjnej: miejsce do grillowania oraz stoliki i ławki. Prace mają rozpocząć się pod koniec czerwca.

Maciej Ciemny

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.