Ostateczny projekt skateparku - będzie więcej zieleni

Czytaj dalej
Fot. Facebook park art świecie
Maciej Ciemny

Ostateczny projekt skateparku - będzie więcej zieleni

Maciej Ciemny

Znowu zmienił się wygląd skateparku, który ma powstać przy ulicach Piłsudskiego i Sobieskiego w Świeciu. Teraz to ostateczny kształt.

Pokazano go z początkiem kwietnia, po uwzględnieniu przez projektanta uwag zainteresowanych świecian, które przekazywali za pomocą strony Park Art Świecie na Facebooku.

- Zmienił się układ przeszkód, niektóre zniknęły, a w ich miejsce pojawiły się inne, bardziej dopasowane do potrzeb i lepiej komponujące się z resztą skateparku - piszą administratorzy.

Przypominamy. Pierwszy projekt został zdruzgotany ocenami inicjatorów zwycięskiego pomysłu w pierwszym budżecie obywatelskim gminy Świecie. To była betonowa pustynia. Sami znaleźli studio Slo Concept spod Krakowa, które ma w tej dziedzinie bogate doświadczenie. Swoje obiekty stawiało nawet w Moskwie. W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy efekt ich prac. Dziś przyszedł czas na kolejną wersję, zawierającą uwagi pomysłodawców.

Nad wkomponowaniem zaprojektowanego obiektu w najmłodsze osiedle na Mariankach będą się teraz głowić urzędnicy.

- Zależy nam, żeby skatepark sąsiadował z już istniejącym boiskiem - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego UM w Świeciu. W bezpośrednim sąsiedztwie ma pojawić się także reszta strefy rekreacyjnej: miejsce do grillowania oraz stoliki i ławki. Prace mają rozpocząć się pod koniec czerwca.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.