Tancerki z Chojnic triumfują w Gdańsku. Solo i w duecie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Tancerki z Chojnic triumfują w Gdańsku. Solo i w duecie

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chojniczanki się już nie tremują i walczą na parkiecie z koleżankami z innych miast jak równy z równym. I mają sukcesy.

Dwadzieścia dziewięć medali, trzy puchary i nagroda specjalna dla osobowości tanecznej - Moniki Guentzel przywiozły tancerki Chojnickiego Centrum Kultury z 4. Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dance Group w Gdańsku.

Prawie trzy tysiące tancerek i tancerzy zatańczyło na parkiecie w hali sportowej w Gdańsku-Osowa. Festiwal oceniało dwóch artystów baletu: Władimir Seleznev z Rosji, Nijole Jagielo z Litwy oraz dwóch sędziów tańca street dance: Dominika Peszel i Sylwia Dymek. Sędzią głównym był Sebastian Białobrzeski.

Na festiwalu zaprezentowało się trzydzieści pięć tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury i Studia Tańca Music Dance. Wszystkie zatańczyły wspaniale, czego odzwierciedleniem są wysokie miejsca. Po raz kolejny najwięcej złotych medali i pucharów wytańczyły tancerki w artystycznych kategoriach tańca, w wieku od 13 do 17 lat. Łącznie 13 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych.

W kategorii do 11 lat pęknie zatańczyły wszystkie dzieci: II miejsce w duetach inne formy tańca zajęły: Zofia Kosobucka i Kinga Kitowska (”Eskimosi”), III miejsce Natalia Myśków i Anna Pukrop (duety jazz), IV miejsce zespół Arabeska „Katy Perry i Kosmici’’, IV miejsce Music Dance „Tęczowe dziewczyny’’. W solo jazz debiutowała Anna Pukrop. W kategorii do 15 lat: w solo współczesny: I miejsce Monika Guentzel, III miejsce równorzędne Klaudia Gruchała i Weronika Berndt, IV miejsce Marta Szyszka (na 36 solistek z różnych zespołów tanecznych!).

W solo jazz: I miejsce Klaudia Gruchała i równorzędne I miejsce Monika Guentzel, III miejsce Marta Szyszka. W solo inne formy tańca (całe podium Chojnice): I miejsce Monika Guentzel (”Diabolina”), II miejsce Marta Szyszka (Pająk), III miejsce Marta Grabowska (Wolfblood). Duety taniec współczesny: I miejsce Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk, II miejsce Weronika Berndt i Klaudia Gruchała. Duety jazz: I miejsce Klaudia Gruchała i Weronika Berndt, III miejsce Marta Lamczyk i Magdalena Lamczyk. Duety inne formy tańca: I miejsce Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk, II miejsce Klaudia Gruchała i Weronika Berndt. Miniformacje inne formy tańca: I miejsce Music Dance w składzie Klaudia Gruchała, Weronika Berndt, Marta Lamczyk, Magdalena Lamczyk, Marta Grabowska, Iwona Zakrzewska. Formacje tańca współczesnego: II miejsce Music Dance.

Formacje inne formy tańca: II miejsce Music Dance „Kraina królowej lodu’’. W solo 16-24 lat: I miejsce w tańcu współczesnym: Natalia Rudnik. I miejsce w jazzie: Natalia Rudnik. I miejsce w innych formach tańca: Natalia Rudnik. III miejsce w solo hip hop: Marta Wieczorkiewicz. Trenerką jest Monika Michalewicz.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.