Monika Smól

Złoto do Grudziądza, brąz do Chełmna

Zuzanna Błażejewicz zdobyła w Luboniu brąz. Fot. nadesłane Zuzanna Błażejewicz zdobyła w Luboniu brąz.
Monika Smól

Samuel Kulczycki z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zdobył złoto 3. Grand Prix Polski Kadetów. Zuzanna Błażejewicz z LUKS Agro-Sieć była trzecia.

III Grand Prix rozegrano na obiektach Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wśród kadetów Samuel Kulczycki wyprzedził Jana Zandeckiego (Klub Olimpijczyka Mysłowi-ce), Jakuba Witkowskiego (LKS Odra Głoska) oraz Macieja Kubika (SCKiS Hals Warszawa).

Z kolei Zuzanna Błażejewicz musiała uznać wyższość sióstr bliźniaczek - Anny Węgrzyn i Katarzyny Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) oraz Joanny Sokołowskiej (KU AZS PWSIiP Łomża).

W kategorii kadetek i kadetów wystartowało po 64 najlepszych pingpongistów. Najpierw zawodników podzielono na 16 grup czteroosobowych. Z każdej awansowało do dalszego etapu dwóch najlepszych. Zuzanna - z pierwszego miejsca w grupie. W sumie wygrała sześć meczów. W półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią - Anną Węgrzyn.

- Zuzia była nasza jedyną reprezentantką w tym Grand Prix - mówi Dariusz Kocoń, trener chełmińskiego LUKS-u. - W eliminacjach nie dostały się Agnieszka Piłat i Daria Panek.

W Luboniu rywalizował również Hubert Rumiński z LKS Piast Łasin. Zawodnik ten uplasował się na miejscach 49-56.

Seria GP się dobiegła końca. Teraz zawodników czeka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Na pewno nie zabraknie tam Samuela i Zuzanny. Poprzedzą ej jednak mistrzostwa województwa, gdzie zawodnicy maja szansę zdobyć kwalifikacje do mistrzostw Polski, czyli MOM.

- Od nas ma ją jeszcze tylko Daria Panek, wszystko zależy jak zaprezentuje się w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim - dodaje Dariusz Kocoń.

MP zaplanowano na 14-17 kwietnia.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.