Renata Kudeł

Książka Marty Turskiej-Grochockiej z Lipna dziełem roku

Jestem amatorem i  samoukiem - mówi laureatka Fot. wanad Jestem amatorem i samoukiem - mówi laureatka
Renata Kudeł

Marta Turska-Grochocka została laureatką Grand Prix konkursu „Dzieło Roku 2015”. Jest autorką altered art, czyli przerobionej książki.

Komisja konkursu „Dzieło Roku 2015” w składzie: Yach Paszkiewicz - przewodniczący, Joanna Jabłońska, Andrzej Pyrko - członkowie, spośród 13. zgłoszonych prac z zakresu sztuk wizualnych przyznało Grand Prix Marcie Turskiej-Grochockiej. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Olszewska, drugie - Anna Orenkiewicz, zaś trzecie - Jarosław Kowalski. Wyróżnienie w konkursie „Dzieło Roku 2015” otrzymał Stanisław Głowacki.

- Praca konkursowa to altered art, czyli przerobiona książka - mówi lipnowianka. - Oryginalną książkę, wycofaną z obiegu bibliotecznego, przerobiłam na formę przestrzenną, nadałam jej nowy sens i nowy wyraz. Marta Turska-Grochocka pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie jako wychowawca w świetlicy, jest z wykształcenia pedagogiem.

- W kwestii sztuki jestem całkowitym amatorem i samoukiem - zapewnia. - Od zawsze uwielbiałam rysowanie i prace plastyczne. Za sprawą wychowawczyni Jadwigi Jałowiec zainteresowałam się malowaniem na szkle i maluję do dziś. Gdzieś po drodze złapałam bakcyla rękodzieła papierowego. Zaczęło się od robienia kartek, a skończyło na scrapbookingu, czyli artystycznym oprawianiu zdjęć i wspomnień i technikach mieszanych, z art journalem, artystycznym pamiętnikiem, na czele.

Pani Marta jest też członkinią zespołu „Embertune”. Informacja o wygranej dotarła do niej podczas próby przed koncertem charytatywnym na rzecz chorej genetycznie Julki Sitkowskiej.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.