Renata Kudeł

Książka Marty Turskiej-Grochockiej z Lipna dziełem roku

Jestem amatorem i  samoukiem - mówi laureatka Fot. wanad Jestem amatorem i samoukiem - mówi laureatka
Renata Kudeł

Marta Turska-Grochocka została laureatką Grand Prix konkursu „Dzieło Roku 2015”. Jest autorką altered art, czyli przerobionej książki.

Komisja konkursu „Dzieło Roku 2015” w składzie: Yach Paszkiewicz - przewodniczący, Joanna Jabłońska, Andrzej Pyrko - członkowie, spośród 13. zgłoszonych prac z zakresu sztuk wizualnych przyznało Grand Prix Marcie Turskiej-Grochockiej. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Olszewska, drugie - Anna Orenkiewicz, zaś trzecie - Jarosław Kowalski. Wyróżnienie w konkursie „Dzieło Roku 2015” otrzymał Stanisław Głowacki.

- Praca konkursowa to altered art, czyli przerobiona książka - mówi lipnowianka. - Oryginalną książkę, wycofaną z obiegu bibliotecznego, przerobiłam na formę przestrzenną, nadałam jej nowy sens i nowy wyraz. Marta Turska-Grochocka pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie jako wychowawca w świetlicy, jest z wykształcenia pedagogiem.

- W kwestii sztuki jestem całkowitym amatorem i samoukiem - zapewnia. - Od zawsze uwielbiałam rysowanie i prace plastyczne. Za sprawą wychowawczyni Jadwigi Jałowiec zainteresowałam się malowaniem na szkle i maluję do dziś. Gdzieś po drodze złapałam bakcyla rękodzieła papierowego. Zaczęło się od robienia kartek, a skończyło na scrapbookingu, czyli artystycznym oprawianiu zdjęć i wspomnień i technikach mieszanych, z art journalem, artystycznym pamiętnikiem, na czele.

Pani Marta jest też członkinią zespołu „Embertune”. Informacja o wygranej dotarła do niej podczas próby przed koncertem charytatywnym na rzecz chorej genetycznie Julki Sitkowskiej.

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.