Sukcesy gimnazjalistów „Kaspra”

Czytaj dalej
Fot. I LO
redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Sukcesy gimnazjalistów „Kaspra”

redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu mają powody do dumy. W wojewódzkich konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 zdobyli 15 tytułów laureata oraz 10 tytułów finalisty, niektórzy po kilka (łącznie 25 tytułów zdobyło 18 osób).

Młodzi kasprowiczanie - głównie trzecioklasiści - brali udział w 10 na 11 konkursów (oprócz j. rosyjskiego, który w tej szkole nie jest nauczany) i w każdym z nich odnotowali sukces.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zdobyli więcej niż jeden tytuł: Szymon Sieradzki - laureat z matematyki i fizyki, finalista z chemii, Antonina Łyczkowska - laureatka z języka polskiego, języka francuskiego, finalistka z języka angielskiego, Paweł Daroszewski - laureat z historii i geografii, Grzegorz Kornatowski - laureat z matematyki i języka niemieckiego oraz Patrycja Jelonek - finalistka z biologii (zeszłoroczna laureatka) i historii. Pojedyncze tytuły uzyskali: Natalia Szkudłabska, Julia Sobczak, Iga Kużdrzał - laureatki oraz Jakub Muszalski - finalista z języka angielskiego, Martyna Głowacka i Jakub Kędzierski - laureaci z chemii, Julia Jaremek - laureatka z języka polskiego, Wiktor Jarzynowski - laureat z języka niemieckiego, Aleksandra Baran, Natalia Habicht i Klaudia Mróz - finalistki z biologii, Kamil Polewski - finalista z geografii i Filip Głowacki - finalista z historii.

Sukcesy uczniów nie byłyby możliwe wysiłku ich opiekunów, a są to: mgr Anna Wesołowska - język polski, mgr Aleksandra Grzegorska i mgr Katarzyna Kwak - matematyka, mgr Agnieszka Hulisz - geografia i język angielski, mgr Maria Owczarz-Komar - chemia i j. angielski, mgr Ewa Furman - j. francuski, mgr Lilianna Stefańska - j. niemiecki, mgr Anna Kowalczewska - j. angielski, mgr Joanna Konopka-Rydz i mgr Anna Pędzich-Kuszel - biologia, mgr Elżbieta Ratańska - historia, mgr Michał Burzyński - fizyka.

Autor: (AB)

redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.