Przed nami Animocje. Trochę się zmieniły [program]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Przed nami Animocje. Trochę się zmieniły [program]

Joanna Pluta

6. edycja festiwalu filmów animowanych stratuje 18 kwietnia. Kino to jednak nie wszystko. Będzie muzyka, wystawy a nawet impreza.

Animocje już na dobre wpisały się na listę bydgoskich festiwali. Zaczęło się od przeglądu, a przed nami już szósta edycja tej imprezy. Imprezy, która urasta już do rangi festiwalu międzynarodowego. - W tym roku na nasz konkurs napłynęły filmy z niemal wszystkich kontynentów - mówi Weronika Płaczek, pomysłodawczyni i szefowa Animocji. - Mamy filmy z Brazylii, Chorwacji, Hiszpanii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych. Ponadto w naszym jury zasiądą twórcy z Czech.

Sporo emocji wywołuje nagroda specjalna w dziedzinie dubbingu, jaką od paru lat bydgoskie Animocje przyznają tym, którzy w podkładaniu głosów nie mają sobie równych. Do tej pory takie statuetki wywieźli z Bydgoszczy Joanna Jabłczyńska i Jarosław Boberek. - W tym roku oddamy ją w ręce Arkadiusza Jakubika - mówi Płaczek. - Aktor ma koncie dubbingowanie animacji, seriali, gier komputerowych. Będzie okazja się z nim spotkać w piątek, 22 kwietnia o godz. 19.30. w MCK.

Od lewej Weronika Płaczek, Michał Lutrzykowski, Monika Kuczyniecka i Kuba Ignasiak.
Filip Kowalkowski Szykuje się tydzień pełen emocji. - Każdy na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie - zachęca Weronika Płaczek.

Co jeszcze nas czeka podczas tej edycji imprezy? - Poza filmami konkursowymi pokażemy też 4 pełnometrażowe, będzie pokaz filmów Moniki Kuczynieckiej, bydgoszczanki, mieszkającej w Poznaniu, która zajmuje się animacją plastelinową, a która będzie naszą jurorką - wymienia Płaczek. - Poza tym jeszcze koncert grupy Terrific Sunday oraz koncert do filmów animowanych, w wykonaniu części bydgoskiej grupy B.O.K.

- Kończymy pracę nad muzyką - mówi Michał Lutrzykowski z B.O.K. - Nie chcemy, żeby to była po prostu ścieżka dźwiękowa. Łączymy różne gatunki, myślę, że będzie ciekawie.

Nowością w tym roku będzie afterparty, które zaplanowano na koniec festiwalu w klubie Mózg. Impreza zacznie się w sobotę, 23 kwietnia około godz. 23 (wstęp 10 zł). Imprezie będą towarzyszyły wizualizacje. Ciekawie zapowiadają się też warsztaty - między innymi z dubbingu, animacji lalkowej i pixel artu. Udział w każdym z nich to koszt 20 zł. Uwaga! Zapisy pod adresem weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl.

Kto chce zrobić coś w szczytnym celu powinien się pojawić 21 kwietnia o godz. 17 w siedzibie Skrzynki na bajki przy Gdańskiej 22. Tam w ramach Koła Gospodyń Miejskich będzie można uszyć maskotki festiwalowe - ośmiornice, które potem trafią na oddziały noworodków bydgoskich szpitali (wstęp 20 zł).

Wstęp na pokazy konkursowe będzie kosztował 2 zł, na pozostałe 5 zł, a karnety na cały festiwal (z wyjątkiem warsztatów) 25 zł.

Program

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.