Remontują wschodnią część Torunia

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(ao)

Remontują wschodnią część Torunia

(ao)

We wschodniej części Torunia trwają prace przy budowie i remontach dróg. MZD zapewnia, że nie powoduje to problemów w ruchu.

Większość z prowadzonych we wschodniej części miasta remontów, nie powoduje większych utrudnień w ruchu drogowym.

Pewnym zaskoczeniem dla kierowców mogą okazać się okresowe zwężenia jezdni na wiadukcie Kościuszki. Na szczęście nie grozi nam powtórka sprzed 13 lat, kiedy przebudowa obiektu sparaliżowała ruch w mieście. Miejski Zarząd Dróg uspokaja - chodzi wyłącznie o chodnik.

- Konieczny jest remont izolacji na chodnikach znajdujących się na wiadukcie - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - W okresie wykonywania prac dopuszczony do ruchu pieszych będzie bez przerwy jeden z chodników. Podczas robót mogą występować jedynie okresowe zwężenia jezdni.

Wykonawcą prac jest włocławska firma Drogi i Mosty Antoni Popowski. Planowany termin zakończenia remontu przewidziany został na 28 czerwca.

O ile w tym miejscu drogowcy nie powinni zbytnio uprzykrzyć się kierowcom, to na ulicy Konstytucji 3 Maja ich widok wywołuje już zniecierpliwienie. Przypomnijmy, że o termin zakończenia prac przy rozbudowie ulicy pomiędzy placem Honorowych Dawców Krwi a Ślaskiego wyznaczono na jesień tego roku.

Sam wykonawca dopuszczał jednak, że przy sprzyjającej pogodzie uda mu się uporać z zadaniem ze znacznym wyprzedzeniem. Mówiono nawet, że zdąży przed końcem ubiegłego roku. Od tego czasu minęły już jednak trzy miesiące, a Konstytucji 3 Maja wciąż pozostaje placem budowy. Dlaczego?

W MZD wyjaśniają, że plany pokrzyżowała zima. Mróz i opady śniegu sprawiły, że nie można było realizować robót nawierzchniowych i brukarskich. Wykonawca zajął się jedynie regulacją zaworów gazowych i robotami związanymi z sygnalizacja świetlną.

- Na początku lutego wznowiono zasadnicze roboty - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko. - Były one realizowane na skrzyżowaniu Ślaskiego - Konstytucji 3 Maja, po stronie północnej. Równolegle prowadzono prace związane z wykonywaniem pozostałych chodników. Na tym fragmencie drogowcy układali podbudowę. Równolegle trwał montaż płotków na peronach tramwajowych.

Co pozostało jeszcze do zrobienia i kiedy Konstytucji 3 Maja będzie gotowa? Do zakończenia przebudowy pozostały tylko prace związane z układaniem nawierzchni na rondzie i na tzw. włączeniach. W MZD zaznaczają, że prace te mogą być prowadzone tylko przy dodatnich temperaturach. O ile wiosna nie spłata figla, roboty te rozpoczną się w najbliższych dniach.

Drogowców można też spotkać na ulicy Płaskiej. Rozpoczęła się tam rozbiórka nawierzchni z trylinki, czyli charakterystycznej, sześciobocznej kostki betonowej. Równolegle prowadzone są prace wodno-kanalizacyjne. Na odcinku od Twardej do Równinnej powstaje już kolektor sanitarny i deszczowy. Te roboty potrwają do końca tygodnia. W przyszłym rozpoczną się już prace drogowe, korytowanie i przygotowanie podbudowy pod nową jezdnię.

Koparki widać też na działkach PZWANN - przy ulicy Jodłowej i na Rubinkowie, przy Kasztanowej. W przypadku pierwszej, na odcinku od Mocarskiego do Jałowcowej można spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu. Wczoraj frezowana była stara nawierzchnia.

Rozpoczął się też remont Kasztanowej - przy pawilonie handlowym Olimp. Prace rozpoczną się od rozbiórki starej nawierzchni. - W ramach tej inwestycji zostanie uporządkowane parkowanie na tym terenie, co pozwoli wygospodarować kilka, dodatkowych miejsc - informuje MZD.

Na czas prowadzonych robót na remontowanym odcinku będzie wprowadzony zakaz postoju samochodów.

(ao)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.