Remontują wschodnią część Torunia

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(ao)

Remontują wschodnią część Torunia

(ao)

We wschodniej części Torunia trwają prace przy budowie i remontach dróg. MZD zapewnia, że nie powoduje to problemów w ruchu.

Większość z prowadzonych we wschodniej części miasta remontów, nie powoduje większych utrudnień w ruchu drogowym.

Pewnym zaskoczeniem dla kierowców mogą okazać się okresowe zwężenia jezdni na wiadukcie Kościuszki. Na szczęście nie grozi nam powtórka sprzed 13 lat, kiedy przebudowa obiektu sparaliżowała ruch w mieście. Miejski Zarząd Dróg uspokaja - chodzi wyłącznie o chodnik.

- Konieczny jest remont izolacji na chodnikach znajdujących się na wiadukcie - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - W okresie wykonywania prac dopuszczony do ruchu pieszych będzie bez przerwy jeden z chodników. Podczas robót mogą występować jedynie okresowe zwężenia jezdni.

Wykonawcą prac jest włocławska firma Drogi i Mosty Antoni Popowski. Planowany termin zakończenia remontu przewidziany został na 28 czerwca.

O ile w tym miejscu drogowcy nie powinni zbytnio uprzykrzyć się kierowcom, to na ulicy Konstytucji 3 Maja ich widok wywołuje już zniecierpliwienie. Przypomnijmy, że o termin zakończenia prac przy rozbudowie ulicy pomiędzy placem Honorowych Dawców Krwi a Ślaskiego wyznaczono na jesień tego roku.

Sam wykonawca dopuszczał jednak, że przy sprzyjającej pogodzie uda mu się uporać z zadaniem ze znacznym wyprzedzeniem. Mówiono nawet, że zdąży przed końcem ubiegłego roku. Od tego czasu minęły już jednak trzy miesiące, a Konstytucji 3 Maja wciąż pozostaje placem budowy. Dlaczego?

W MZD wyjaśniają, że plany pokrzyżowała zima. Mróz i opady śniegu sprawiły, że nie można było realizować robót nawierzchniowych i brukarskich. Wykonawca zajął się jedynie regulacją zaworów gazowych i robotami związanymi z sygnalizacja świetlną.

- Na początku lutego wznowiono zasadnicze roboty - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko. - Były one realizowane na skrzyżowaniu Ślaskiego - Konstytucji 3 Maja, po stronie północnej. Równolegle prowadzono prace związane z wykonywaniem pozostałych chodników. Na tym fragmencie drogowcy układali podbudowę. Równolegle trwał montaż płotków na peronach tramwajowych.

Co pozostało jeszcze do zrobienia i kiedy Konstytucji 3 Maja będzie gotowa? Do zakończenia przebudowy pozostały tylko prace związane z układaniem nawierzchni na rondzie i na tzw. włączeniach. W MZD zaznaczają, że prace te mogą być prowadzone tylko przy dodatnich temperaturach. O ile wiosna nie spłata figla, roboty te rozpoczną się w najbliższych dniach.

Drogowców można też spotkać na ulicy Płaskiej. Rozpoczęła się tam rozbiórka nawierzchni z trylinki, czyli charakterystycznej, sześciobocznej kostki betonowej. Równolegle prowadzone są prace wodno-kanalizacyjne. Na odcinku od Twardej do Równinnej powstaje już kolektor sanitarny i deszczowy. Te roboty potrwają do końca tygodnia. W przyszłym rozpoczną się już prace drogowe, korytowanie i przygotowanie podbudowy pod nową jezdnię.

Koparki widać też na działkach PZWANN - przy ulicy Jodłowej i na Rubinkowie, przy Kasztanowej. W przypadku pierwszej, na odcinku od Mocarskiego do Jałowcowej można spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu. Wczoraj frezowana była stara nawierzchnia.

Rozpoczął się też remont Kasztanowej - przy pawilonie handlowym Olimp. Prace rozpoczną się od rozbiórki starej nawierzchni. - W ramach tej inwestycji zostanie uporządkowane parkowanie na tym terenie, co pozwoli wygospodarować kilka, dodatkowych miejsc - informuje MZD.

Na czas prowadzonych robót na remontowanym odcinku będzie wprowadzony zakaz postoju samochodów.

(ao)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.