(kat)redakcja.brodnica@pomorska.pl

Brodniczanom marzy się udział w sesji młodzieżowego sejmu

W minioną sobotę uczniowie wybrali się do brodnickiego klasztorka i przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców miasta Fot. nadesłane/archiwum uczniów W minioną sobotę uczniowie wybrali się do brodnickiego klasztorka i przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców miasta
(kat)redakcja.brodnica@pomorska.pl

1 czerwca w Warszawie zorganizowana zostanie 22. sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Brodniczanie chcą wziąć w niej udział.

Kamil Jajkowski i Adam Tęgowski z klasy III Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, to jedna z ekip, które starają się o prawo uczestniczenia w sesji. Nie jest to jednak takie proste. Każdy duet musi wykazać, że zależy mu na uczestnictwie. W jaki sposób? Realizując określony program, wykonując konkursowe zadanie. W tym roku uczestnicy muszą zmierzyć się z tematem: Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.

- Zdecydowaliśmy się na brodnicki Klasztor - mówią Kamil i Adam. - Podpowiadano nam, że warto zainteresować się właśnie tym miejscem, ze względu na jego bogatą historię. Rozmawiaiśmy z lokalnymi historykami, panią Aleksandrą Kurek, przewodnik z brodnickiego muzeum. Dowiedzieliśmy się, że w latach 1831-1945 w klasztorku mieściło się więzienie. Mieścił się tu również szpital chorób zakaźnych, był też pomysł, by utworzyć w tym miejscu gimnazjum - mówią uczniowie.

W minioną niedzielę przeprowadzono ankietę dot. klasztorka. Uczniowie zadali siedem pytań. Pytali o obiekt, jego historię, o lokalną świadomość - o czym myślą mieszkańcy odwiedzając kościół oraz co zrobić, by miejsce to zaistniało w świadomości lokalnej.

- Udało nam się otrzymać odpowiedzi od blisko 40 osób. Ankiety zostawiliśmy w miejskiej bibliotece, każdy może ją zabrać i oddać po wypełnieniu.

Rekrutacja (w tym zamieszczenie relacji z wykonania zadania na platformie internetowej) zakończy się 15 kwietnia. Czasu zostało coraz mniej.

(kat)redakcja.brodnica@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.