Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Wygrane przed czasem

Krystian Bogalecki  (Grappler Grudziądz) wygrał swoją walkę przez nokaut w 2. rundzie, podczas gali sztuk walki w Mrągowie. Fot. GRAPPLER GRUDZIĄDZ Krystian Bogalecki (Grappler Grudziądz) wygrał swoją walkę przez nokaut w 2. rundzie, podczas gali sztuk walki w Mrągowie.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Dwa efektowne zwycięstwa: przez duszenie i nokaut odnieśli zawodnicy Grappler Grudziądz w zawodowej gali sztuk walki w Mrągowie.

Klub Grappler Grudziądz istnieje krótko, ale już notuje sukcesy. - Po raz pierwszy nasza reprezentacja wystąpiła w takiej zawodowej gali - relacjonuje Ariel Piechocki, trener Grap-pler Grudziądz. - Impreza w Mrągowie była znakomicie obsadzona. Na gali pojawiło się wiele znanych osób i wielu świetnych zawodników. Wyzwanie było ogromne. Dopiero zbieramy doświadczenie w galach zawodowych, dlatego zależało nam na godnym zaprezentowaniu się. Zwłaszcza, że pojedynki w ringu oglądała publiczność licząca prawie 500 osób.

Trzej zawodnicy Grappler Grudziądz stoczyli walki w MMA (mixed martial arts czyli mieszane sztuki walki). Jak im poszło? Elegancko! Występ grudziądzan był bardzo udany.

Kacper Miąsko wszedł do ringu bojowo nastawiony. Był dobrze przygotowany, mądrze walczył i wygrał przez duszenie już w drugiej rundzie. Krystian Bogalecki również zanotował znakomity występ. Wygrał przez nokaut, też w drugiej rundzie.

Startował jeszcze Merab Gerovov. Walczył ostro, z zacięciem, jednak ostatecznie musiał skapitulować w kolejnej walce wieczoru. Przegrał przez poddanie, również w drugiej rundzie.

- Staramy się regularnie sprawdzać w zawodach - mówi Ariel Piechocki. - Przed miesiącem inny nasz zawodnik, Nika Phatian, zdobył dla Gru-dziądza brązowy medal podczas zawodów Time of Masters w MMA w Gdańsku. Oprócz brązowego medalu otrzymał także statuetkę najlepszego zawodnika turnieju. To był jego, jakże udany, debiut w MMA.

- Nasz najbliższy występ zaplanowaliśmy podczas Mistrzostw Wielkopolski w MMA, a 16 kwietnia Krystian Bogalecki będzie walczył w Halinowie pod Warszawą w kolejnej, zawodowej gali. Liczymy na to, że ponownie nasi zawodnicy z dobrej strony pokażą się w walkach - ma nadzieję Ariel Piechocki.

Kilkudziesięciu zawodników uprawia w klubie Grap-pler Grudziądz MMA i brazylijskie ju jitsu. Intruktorem jest Ariel Piechocki, posiadacz niebieskiego pasa w brazylijskim ju jistsu. Trenują w sali przy ul. Waryńskiego 32-36. Grappler Grudziądz ma stronę na Facebooku, można na nią wejść i dowiedzieć się więcej o fighterach tego klubu.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.