Ośrodek i place zabaw wymagają przeglądu

Czytaj dalej
Fot. UM Grudziadz
(DXC)redakcja.grudziadpomorska.pl

Ośrodek i place zabaw wymagają przeglądu

(DXC)redakcja.grudziadpomorska.pl

Grudziądzki MORiW usuwa usterki i przeprowadza remonty. Są potrzebne.

Pogoda dopisuje, więc rodzice ze swoimi dziećmi masowo ruszyli na place zabaw. Po to, aby było na nich bezpiecznie, pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku rozpoczęli szczegółowy przegląd urządzeń. Pracy mają sporo, ponieważ MORiW zarządza aż 16 miejskimi placami zabaw. - Naprawiamy usterki, sprawdzamy sprzęt, uzupełniamy ewentualne braki - mówi Izabela Piwowarska, szefowa MORiW-u.

Końca dobiegła wymiana drzwi i okien w restauracji „Korsarz”, która działa w budynku miejskiego ośrodka. Dzięki tym robotom wejście do tego lokalu wygląda o niebo lepiej.

- Prace kosztowały prawie 39 tysięcy złotych - dodaje Izabela Piwowarska.

Planowany jest także remont dachu budynku, w którym działa „Korsarz”.

„Zlustrowano” także nowe domki, które w ośrodku ustawiono w ramach jego modernizacji. Drobne usterki, które stwierdzono, zostaną usunięte w ramach gwarancji. Przed początkiem sezonu w tych domkach, w których dotąd nie było telewizorów, zostaną ustawione nowe odbiorniki (w sumie 23). O możliwość oglądania telewizji w domkach prosili grudziądzanie z nich korzystający i turyści.

Na plaży nad jeziorem Tarpno na razie wiele się nie zmieni. Właśnie powstaje koncepcja zagospodarowania tego miejsca, która - jeśli będą pieniądze - będzie realizowana w przyszłym roku.

Już przed początkiem wiosny w lampach oświetlających teren wokół portu wymieniono żarówki na energooszczędne. Zarządca mariny czeka na pierwsze łódki, które po pogłębieniu wlotu do basenu i dna tego akwenu-miejmy nadzieję- bez problemu wpłyną i wypłyną.

Na prośbę turystów w marinie urządzono miejsce na ognisko. Za opłatą będzie ono także do dyspozycji grudziądzan.

Do lipca powinna być gotowa dokumentacja dotycząca kompleksowej modernizacji znajdującego się w marinie zabytkowego budynku Klubu Wioślarskiego „Wisła”. Kiedy ruszy remont? W tym momencie to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

(DXC)redakcja.grudziadpomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.