Komu teraz „Królówka” przyzna „Władysławy"?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
(DAN)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Komu teraz „Królówka” przyzna „Władysławy"?

(DAN)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu już po raz 16. przyznają statuetki „Władysławów” za działalność ekologiczną.

- Na początku trudno było nakłonić ludzi, firmy i właścicieli gospodarstw do tego, żeby stanęli do naszej rywalizacji i walczyli o laury. W tej chwili nie mamy już z tym żadnych problemów - wyznał w trakcie zeszłorocznej, jubileuszowej gali Dariusz Piękosz, nauczyciel „Królówki”, który od początku czuwa nad przygotowaniami do tej imprezy.

Nie da się ukryć, że dziś jest to najbardziej prestiżowy konkurs w powiecie inowrocławskim. Firmom bardzo zależy, aby obok swoich dotychczasowych trofeów postawić statuetkę „Władysława”.

Nominacje do nagród przygotowali uczniowie realizujący przedmiot reklama i media w ekologii. Dariusz Piękosz podkreśla zawsze, że już sama nominacja jest olbrzymim wyróżnieniem.

W kategorii „Człowiek” nominacje otrzymali: Agnieszka Borowiak - nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu, Tomasz Kaczmarczyk - nauczyciel fizyki w Gimnazjum nr 3 oraz administrator Osiedla Jesionowego w Inowrocławiu, Marek Margielewski - właściciel firmy Plast-Mar w Balczewie.

W kategorii „Produkt” zgłoszono: opakowania na żywność firmy „EKO-PAK” z Inowrocławia, pellet firmy PAK-POL z Jaksic oraz zabawki z pracowni Waldemara Kwiatkowskiego w Komaszycach.

O statuetkę dla najlepszego gospodarstwa rolnego powalczą: gospodarstwo rolne Andrzeja Parady w Sukowach, Ośrodek Hipoterapii „Tęcza” w Jaksicach i Gospodarstwo nasienne „Rąbinek” w Inowrocławiu.

O tytuł najlepszej placówki oświatowej rywalizowali: Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu, Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie oraz Przedszkole Samorządowe nr 1 w Kruszwicy.

W kategorii „Firma” nominacje otrzymali: portal internetowy Ino-online, PPHU Luk-plast z Inowrocławia i Plast-Mar recykling tworzyw sztucznych z Balczewa, a w kategorii „Inwestycja”: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Inowrocławiu - za inwestycje proekologiczne, gmina Inowrocław - za budowę ścieżek edukacyjnych oraz za rekultywację wysypiska odpadów w Karczynie.

Tegoroczna gala odbędzie się jutro o godzinie 10, tradycyjnie w auli III LO.

(DAN)

(DAN)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.