Kto wyremontuje kaplicę w Gogółkowie?

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
(szym)redakcja.znin@pomorska.pl

Kto wyremontuje kaplicę w Gogółkowie?

(szym)redakcja.znin@pomorska.pl

Kaplica w Gogółkowie wymaga remontu. Na nowe okno pieniądze zebrali mieszkańcy. Co z remontem dachu? Sołtys wsi apeluje.

O sprawie mówiła Maria Warda, sołtys Gogółkowa. Na sesji w Gąsawie poinformowała, że wspólnie z mieszkańcami zebrała 550 zł na wymianę okna na strychu kaplicy. Młodzi mieszkańcy wsi wymienili szybę w oknie, bo wcześniej w tym miejscu była dykta.

- My deklarujemy wymianę tego dużego okna, ale są jeszcze takie dwa małe okienka, które trzeba zobaczyć. Na tym budynku niestety dachówki się sypią. Trzeba by po prostu iść, przejrzeć, bo dachówki mogą pospadać. Myślę, że musimy wspólnymi siłami zobaczyć, jakie są zagrożenia co do tego obiektu i opracować jakiś plan naprawy - powiedziała sołtys Maria Warda i zaproponowała pozyskanie pieniędzy ze środków pozabudżetowych i sponsorów. Poprosiła także, aby w tej sprawie spotkali się wójt z proboszczem.

- Spotkałam się z dużą przychylnością ludzi, tak więc byłoby dobrze gdybyśmy zaczęli wspólnymi siłami dbać o ten obiekt - dodała. Wójt Błażej Łabędzki przypomniał, że najemcą budynku kaplicy w Gogółkowie jest parafia św. Floriana w Żninie. Z umowy wynika, że to najemca zajmuje się m.in. remontami, wymianą okien czy utrzymaniem obiektu odnośnie np. energii elektrycznej. - Umowa brzmi jednoznacznie. Mamy w Gąsawie przedszkole, gdzie dachówki co chwilę spadają. To jest realne zagrożenie. W Gogółkowie jest najemca, który ma obowiązki, ale też ma z tego tytułu jakieś dochody - stwierdził wójt.

Głos w sprawie zabrał Mariusz Kazik, przewodniczący Rady Gminy w Gąsawie, który powiedział, że gmina już teraz ma wiele wydatków związanych z utrzymaniem budynków gminnych - począwszy od przedszkola, poprzez „rotundę“ na stadionie, po świetlice w poszczególnych sołectwach. Radni wkrótce mają zająć się także wnioskiem proboszcza parafii w Ryszewku dotyczącym dofinansowania systemu alarmowego.

Przyznał, że warto zorganizować spotkanie przedstawicieli właściciela budynku i najemcy.

- Będę apelował do wójta o takie spotkanie. Myślę, że obie strony będą zainteresowane, żeby różne rzeczy wyjaśnić - powiedział Mariusz Kazik.

Takie spotkanie mogłoby dotyczyć zakresu remontu, jego kosztów oraz pozyskania pieniędzy i tego, kto miałby zapłacić za naprawy.

(szym)

(szym)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.