Podczas ostatniego posiedzenia połączonych komisji pojawił się nawet pomysł, by przenieść placówkę do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie.
Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu zaangażował się w pomoc innym. Samorząd szkolny zorganizował akcję poboru krwi oraz zbiórki prezentów na Szlachetną Paczkę.
Na finiszu są prace nad Strategią Rozwoju Lokalnego dla powiatu. W Nakle pojawi się także Bartosz Wrona.
Kilka tygodni temu spotkanie w Gdyni z Basketem zapowiadało się dla Artego na łatwe. Sytuacja się jednak zmieniła, a dzisiejszy bój będzie trudny.
W grudniu światło dzienne ujrzała publikacja o wsi Kołaczkowo. To inicjatywa lokalnego stowarzyszenia „Nasza nadzieja”.
Ich tradycja sięga 1963 roku. W szeregach Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrcza jest również dwunastu panów.
Swój wolny czas poświęcają innym. Raz w roku docenia się ich zaangażowanie. To pomysł Fundacja Salus Homini i Dobrosławy Jedynak.
Polki przystępują pełne wiary i nadziei do dzisiejszego meczu w ćwierćfinale mistrzostw świata. Początek spotkania z Rosją o godz. 18 w TVP 2 i TVP Sport.
To ostatni akord jesieni dla bydgoskich piłkarzy. W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem.
Zmiany są częścią życia każdego z nas. Nie mogły ominąć także naszego serwisu. Drogi Czytelniku, chcielibyśmy przybliżyć Ci nowości, które właśnie nadeszły.
- Mają państwo wolne miejsca? Mogę przywieźć schorowanego tatę? Na Gwiazdkę wyjeżdżam. Nie mam gdzie go ulokować - pytają w szpitalach i DPS.
W ostatnich latach w regionie zostało zlikwidowanych około 20 posterunków policji. Resortowe plany zakładają powrót niektórych.
21 grudnia 1867. Cesarz Franciszek Józef przyjął konstytucję grudniową. Przekształcała ona państwo w monarchię dualistyczną. Galicji nadawała autonomię polityczną. Polacy mogli rządzić u siebie
Już 18 grudnia na jednym z oddziałów bydgoskiej lecznicy zostanie otwarta strefa dla rodziców. Wszystko po to, by byli bliżej chorych maluchów.
W handlu mamy już na dobre przedświąteczny ruch. Oto kolejne wieści z Targowiska Miejskiego przy ul. Przypadek w Inowrocławiu - z 12 grudnia.
VI Świąteczna Bitwa Gwiazd i pierwsze mecze ligowe w tym sezonie - to był pracowity weekend dla toruńskich curlerów.
To był radosny wieczór, na który przyszło 90 osób. Mieszkańcy nie zapomnieli także o tych, którzy zostali w domach. Oni też dostali świąteczny podarek.
Wykonawcą jest firma B.B. Budownictwo. Wartość inwestycji to 3 mln 188 tys. zł. Powstanie trzykondygnacyjny budynek z 26 mieszkaniami. Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego (dofinansowanie w wysokości 30 proc.).
Robotnicy przenieśli się już na kolejny odcinek, gdzie prowadzone są następne prace. Tempo budowy na razie zadowala drogowców.
Cztery razy złodzieje próbowali wydostać pieniądze z bankomatów rozlokowanych w powiecie świeckim. Ostatnio - w nocy z niedzieli na poniedziałek (7 grudnia) - powiodło im się pod Polomarketem w Pruszczu.
Pogorzelcy z Dębionka, którzy w pożarze stracili dom, dopiero przymierzają się do jego odbudowy. W Słupach, gdzie zwaliła się ściana domu, prace trwają.
Miasto już planuje budowę kilkunastu miejsc typu Park & Ride.
Premier Beata Szydło: - Termin publikacji wyroku z 3 grudnia w sprawie trybunału jeszcze nie minął. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie braku publikacji wyroku trybunału z 3 grudnia.
- Chcemy już wiedzieć, czy sześciolatki pójdą w przyszłym roku do pierwszej klasy - denerwują się rodzice. A nauczyciele martwią się o pracę.
Od stycznia korespondencję sądową i prokuratorską znów będzie doręczała Poczta Polska. W przetargu pokonała firmę InPost.
Polska była aktywnym uczestnikiem konferencji klimatycznej w Paryżu, a polskie postulaty znalazły się w końcowym porozumieniu krajów ONZ.
Aura spłatała figla organizatorom niedzielnego Jarmarku Świątecznego na wąbrzeskim rynku. Deszcz i wiatr nie zachęcały do odwiedzenia straganów.
Finał wojewódzki Olimpiady Wiedzy o III RP już rozstrzygnięty, a Karina Krzoska z Liceum Filomatów Chojnickich ponownie najlepsza w województwie, co bardzo cieszy jej nauczyciela Jacka Borzyszkowskiego.
Rajd pieszy z okazji 155. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza, młodopolskiego poety i piewcy Kujaw odbył się w minioną sobotę. Zorganizował go inowrocławski oddział PTTK.
Miao i Cheng z Chin, Tara i Pema z Nepalu, Alex z USA oraz lisewianka Monika Kochowicz - poznały się na studiach. Wszystkie są studentkami kierunku Edukacja Porównawcza i Międzynarodowa na uniwersytecie w Oslo.
AZS UMK Consus PBDI wysoko pokonał w derby regionu TKM Włocławek. To szóste z rzędu zwycięstwo torunian.
Trwa świąteczne szaleństwo, także we wszystkich placówkach bibliotecznych gminy Tuchola. Dla dzieciaków to wielka frajda i dobra zabawa.
Uczniowie „czwórki” wzięli udział w lekcji. Niezwykłej, bo dotyczącej tolerancji, praw człowieka i inności.
Powstaje fabularyzowany dokument, który ma nam przypomnieć tragiczne wydarzenia z października 1939 roku
To już kolejny koncert w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach, który zgromadził tłumy. A to przecież kameralne miejsce.
Uchwała budżetowa przyjęta. Opozycja jej jednak nie poparła.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.