Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

W szpitalu Jurasza powstaje strefa rodzica

W bydgoskiej Strefie Rodzica trwają jeszcze prace wykończeniowe. Ma zostać otwarta 18 grudnia. Fot. nadesłane W bydgoskiej Strefie Rodzica trwają jeszcze prace wykończeniowe. Ma zostać otwarta 18 grudnia.
Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

Już 18 grudnia na jednym z oddziałów bydgoskiej lecznicy zostanie otwarta strefa dla rodziców. Wszystko po to, by byli bliżej chorych maluchów.

Miejsce powstające właśnie na oddziale klinicznym chirurgii ogólnej i onkologicznej dzieci i młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza to część ogólnopolskiego programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom.”

- Naszą ideą jest popularyzacja takiego modelu opieki, w którym rodzice jak najdłużej mogą pozostawać przy chorym dziecku - mówią organizatorzy. - Stała obecność rodzica lub opiekuna niesie za sobą bardzo praktyczne korzyści - mały pacjent chętniej współpracuje z lekarzami czując się bezpieczny. Dziecko dużo szybciej zdrowieje, mogąc na chwilę zapomnieć o chorobie.

Jak ma wyglądać strefa w Juraszu? To pomieszczenie wyposażone w składane łózka, urządzenia sanitarne i meble pozwalające na wspólny wypoczynek albo zabawę dzieciom i rodzicom. Teraz trwa wykańczanie wnętrz, za chwilę pojawią się w nim sprzęty i meble.

Do tej pory Strefy Rodzica powstały już między innymi w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku, Wrocławiu i Olsztynie.

- Ze Strefy Rodzica w Bydgoszczy, będzie mogło korzystać rocznie około 1700 młodych pacjentów wraz z rodzicami - zapowiadają pomysłodawcy.

Czy takie miejsce jest w szpitalu potrzebne? Czekamy na Państwa opinie na www.pomorska.pl.

Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.