Wolontariusze roku. Wybrano ich w powiecie nakielskim szósty raz

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski
Maja Stankiewicz

Wolontariusze roku. Wybrano ich w powiecie nakielskim szósty raz

Maja Stankiewicz

Swój wolny czas poświęcają innym. Raz w roku docenia się ich zaangażowanie. To pomysł Fundacja Salus Homini i Dobrosławy Jedynak.

- Zło jest krzykliwe, dobro pozostaje ciche. Chcemy to zmienić. Tak ideę przyznawania tytułów „Wolontariusza roku” wyjaśniała swego czasu Dobrosława Jedynak z fundacji „Salus Homini” w Nakle. Fundacja ta niesienie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym, zajmuje się także organizacją wolontariatu.

Inicjatywę fundacji wsparło Starostwo Powiatowe w Nakle. W efekcie od kilku już lat w grudniu, podczas „Powiatowego Święta Wolontariatu”, wyróżnia się tych, najbardziej oddanych pracy na rzecz innych.

W tym roku uroczystość zorganizowano w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury. Tu zaproszono gości i laureatów, których jest wielu, bo aż dwudziestu. Statuetki „Wolontariusza roku” powiatu nakielskiego wręczono 17 osobom. Trzy wyróżnienia miały charakter grupowy. Otrzymały je szkolne koła Caritas działające przy: Gimnazjum nr 3 w Nakle, przy Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie oraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle.

Swój wolny czas poświęcają innym.  Raz w roku docenia się ich zaangażowanie.
LO w Nakle Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowa statuetkę.

- Wyróżnienia indywidualne za bezinteresowną pomoc innym otrzymały m.in. uczennice z naszej szkoły Aleksandra Pietrykowska, Weronika Rutkowska, Aleksandra Pardua i Aneta Umińska, które działają w naszym Klubie Wolontariusza -poinformowała z dumą „Pomorską” Joanna Guzińska z LO w Szubinie.

Ale lista nagrodzonych długa. Statuetki i tytuły otrzymali też działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci: Bożena Tomczuk i Monika Hek (w kole pomocy dzieciom niepełnosprawnym udzielają się od 2006r.), a także Zygmunt Chmara i Maria Kaczmarek, prezes Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom w Nakle.

Kilka statuetek trafiło do uczennic LO im. Krzywoustego w Nakle, które współpracują z Bydgoskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem i ich Rodzinom. Laureatki to: Aleksandra Bełka, Marta Kaczor, Sandra Działoszyńska i Natalia Karakuła.

Tytuły „Wolontariuszy roku” przypadły też Darii Kubik, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle oraz wolontariuszkom Fundacji Salus Homini: Karolinie Lasocie, Laurze Jałoszyńskiej, Darii Pietrasik i Paulinie Wegner. Gratulujemy!

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.