Rozkręciła się kadrowa karuzela w urzędach

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gola
Lucyna Talaśka-Klich

Rozkręciła się kadrowa karuzela w urzędach

Lucyna Talaśka-Klich

Zmiany w kujawsko-pomorskich oddziałach agencji rolnych i w bydgoskim Urzędzie Kontroli Skarbowej. Będą kolejne. Konkursy na dyrektorów trwają.

- Cieszę się, że mogę nadal pracować w rolnictwie - tak Edyta Zakrzewska skomentowała swoje odwołanie ze stanowiska dyrektora bydgoskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

Wczoraj pracowała już w zamiejscowej sekcji ANR, w Łysomicach, na stanowisku głównego specjalisty. „Pani Edyta Zakrzewska sama złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora OT”- wyjaśnia Grażyna Kapelko, rzeczniczka prasowa ANR.


Wideo: Edyta Zakrzewska o o zmianach w obrocie ziemią

Rezygnacja została przyjęta, Waldemar Humięcki (p.o. prezesa ANR) odwołał ją ze stanowiska dyrektora. „Strony zawarły porozumienie”, czego skutkiem jest przeniesienie do Łysomic. Do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa bydgoskiej placówki, pełniącym obowiązki dyrektora oddziału został Mieczysław Ruszkowski, który był zastępcą Zakrzewskiej.

Czy po zmianie rządu stanowisko straci także Tadeusz Zaborowski, dyr. bydgoskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego?

- Takie rozwiązanie jest możliwe - mówi Zaborowski. - Nie przejmuję się tym, robię swoje.

Zmian w agencjach rolnych było ostatnio więcej. Czytelnik serwisu Strefa AGRO napisał: „w ARiMR zastępcą dyrektora została Jolanta Sobecka, synowa posłanki S.”

Jolanta Sobecka stanowisko zastępcy dyr. oddziału zajmuje od 23 listopada (wtedy prezesem ARiMR był jeszcze Andrzej Gross). - To fachowiec - mówią o niej współpracownicy. Od 2005 roku pracuje w ARiMR, od 2006 roku była z-cą kierownika Biura Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR.

Kadrowa karuzela nie ominęła Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy. Stanowisko dyrektora w tym urzędzie stracił Zbigniew Stawicki. „Decyzją Ministra Finansów Pawła Szałamachy, od 12 grudnia br. osobą pełniącą obowiązki dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy jest Pani Ewa Stelmaszyk” - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy UKS w Bydgoszczy.

Co stało się z byłym dyrektorem? „Zbigniew Stawicki jest zatrudniony w urzędzie na stanowisku inspektora kontroli skarbowej” - wyjaśnia Stróżyński.

O powody odwołania zapytaliśmy w resorcie finansów. Wczoraj nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Lucyna Talaśka-Klich

Kieruję wspaniałym zespołem dziennikarzy, którzy rozkłada gospodarkę na czynniki pierwsze i tłumaczy Czytelnikom w jaki sposób ekonomia wpływa na życie przeciętnego Kowalskiego. Moim konikiem jest rolnictwo. Konie także są moją pasją, szczególnie huculskie i rasy wielkopolskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.