Wiedzą wszystko o III RP. Indeks już mają

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichler

Wiedzą wszystko o III RP. Indeks już mają

Maria Eichler

Finał wojewódzki Olimpiady Wiedzy o III RP już rozstrzygnięty, a Karina Krzoska z Liceum Filomatów Chojnickich ponownie najlepsza w województwie, co bardzo cieszy jej nauczyciela Jacka Borzyszkowskiego.

W kwietniu finał

W auli LO Filomatów Chojnickich trwały eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Wyłoniły one sześcioro reprezentantów naszego województwa na finał Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Białymstoku.

W gronie laureatów finału wojewódzkiego znaleźli się: Karina Krzoska, Monika Chmara, Paulina Sikorska (wszystkie LO Filomatów Chojnickich), Filip Matyka (I LO Bytów), Maciej Furmanek (I LO Słupsk) oraz Sara Rycyk (LO Ustka)

Każdy z laureatów zawodów w Chojnicach praktycznie zapewnił sobie indeks na prawo (np. na Uniwersytecie Gdańskim) i wygrał wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez patrona honorowego Olimpiady - posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsę. To będzie frajda!

Jest u nas elita

Szkole z Chojnic przypadł zaszczyt goszczenia finalistów etapu wojewódzkiego i stara się robić to tak, by wszyscy wyjeżdżali z Chojnic zadowoleni. Ale w rywalizacji o laury nie ma forów dla gości - tutaj chojniczanie nie odpuszczają i może cieszyć fakt, że stary ogólniak wychował elitę młodych olimpijczyków. Wielka to zasługa nauczyciela Jacka Borzyszkowskiego, który pilotuje uczniów i inspiruje do własnej pracy. Ale gdy zapytać go o receptę na sukces, to zwykle odpowiada, że to tylko kwestia determinacji, otwartości umysłów i inteligencji licealistów.

Patronat medialny nad Olimpiadą sprawuje Gazeta Pomorska. Sponsorem jest Zakład Usług Kserograficznych państwa Miszewskich z Chojnic.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.