Rajdem uczcili poetę

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Dominik Fijałkowski

Rajdem uczcili poetę

Dominik Fijałkowski

Rajd pieszy z okazji 155. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza, młodopolskiego poety i piewcy Kujaw odbył się w minioną sobotę. Zorganizował go inowrocławski oddział PTTK.

Na trasę wyruszyło 189 osób. Nie zabrakło uczniów inowrocławskich podstawówek numer 4, 6 i 11. Maszerowali gimnazjaliści z „Jedynki”, „Dwójki”, Zespołu Szkół Integracyjnych oraz ze Złotnik Kujawskich.

Wpierw dotarli oni do Szymborza, w którym 12 grudnia 1860 roku przyszedł na świat Jan Kasprowicz. Spod domu rodziny Kasprowiczów grupa ruszyła na ulicę Solankową w Inowrocławiu, do Muzeum im. Jana Kasprowicza, gdzie zwiedziła wystawę poświęconą poecie.

Rajd zakończył się pod pomnikiem Kasprowicza. Wszyscy turyści otrzymali pamiątkowe znaczki oraz dyplomy uczestnictwa.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.