Strażacy kupili samochody... strażackie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Strażacy kupili samochody... strażackie

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Co prawda zabawkowe, ale trafią one do małych mieszkańców. Tym razem z przedszkola w Borzyszkowie. Kto wie, może rosną tam kolejni strażacy. A już na pewno są wśród nich przyszli ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Od 2008 roku sępoleńscy strażacy organizują akcję „Strażacki Mikołaj”. Również w tym roku zbierali słodycze i zabawki. - Strażacy organizują tę akcję, by obdarowywać prezentami dzieci z lokalnych przedszkoli - mówi Robert Sieg z KPPSP w Sępólnie. - Wśród upominków zebranych przez strażaków i pracowników naszej komendy najwięcej było samochodów pożarniczych. Nie zabrakło też słodyczy i owoców.

Z zebranymi darami strażacy udali się do oddziału przedszkolnego w Borzyszkowie.

- Wizyta strażaków spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, a najlepszym podziękowaniem dla nich był szczery uśmiech i radość dzieci - dodaje Robert Sieg.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przygotowali też dodatkową „świąteczną niespodziankę”. Mianowicie dla jednej z potrzebujących rodzin z terenu powiatu tuż przed wigilią zostanie przekazana świąteczna paczka zawierająca podstawowe produkty żywnościowe. - Pozwolą one przygotować potrawy na święta Bożego Narodzenia - mówią z radością strażacy z Sępólna.

To na pewno miły gest osób, które każdego dnia niosą pomoc innym.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.