Remont ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy idzie jak burza

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Remont ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy idzie jak burza

Mateusz Mazur

Robotnicy przenieśli się już na kolejny odcinek, gdzie prowadzone są następne prace. Tempo budowy na razie zadowala drogowców.

W ostatnich dniach zamknięty dla ruchu został także odcinek od Powstańców Śląskich do ulicy Józefa Wybickiego. Prace toczą się również pomiędzy ulicą księdza Wawrzyniaka a Jastrzębią. Tam robotnicy przeszli do przebudowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Do ekip dołączyli już także specjaliści z branży ciepłowniczej i gazowej.

- Na odcinku pomiędzy ulicami Józefa Wybickiego a Cichą poprowadzony jest ruch jednokierunkowy - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Drogowcy nie kryją, że są zadowoleni z tempa przeprowadzanych robót. - Jest nieźle. Pogoda cały czas nam mocno sprzyja i mamy nadzieję, że będzie tak jeszcze przez dłuższy czas - mówi Kosiedowski.

Remont ulicy Chodkiewicza ma zakończyć się prawdopodobnie we wrześniu przyszłego roku. Inwestycja kosztuje ponad 21 milionów złotych.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.