Derby dla Torunia. Z Włocławkiem poszło gładko

AZS UMK Consus PBDI wysoko pokonał w derby regionu TKM Włocławek. To szóste z rzędu zwycięstwo torunian.

Torunianie bardzo dobrze wykorzystali przewagę doświadczenia. TKM to najmłodsza i na razie najsłabsza ekipa w II lidze. W 19. minucie przewaga akademików sięgnęła już jednak 10 punktów, a goście zupełnie nie mogli sobie poradzić z duetem Plebanek - Przybyszewski, który miał już 17 pkt na koncie. W barwach TKM odpowiadali jedynie Adrian Warszawski i Kamil Hanke, którzy mają miejsce w kadrze meczowej Anwilu.

Ambitni goście w 2. kwarcie odrobili straty (27:27 w 14. minucie). O zwycięstwie miejscowych zadecydowała kolejna kwarta. Jeszcze w 26. minucie było tylko 51:50, ale kolejny fragment AZS UMK Consus PBDI wygrał aż 18:1.

Torunianie mogli liczyć tradycyjnie na trójkę swoich liderów: Radosława Plebanka, Dawida Przybyszewskiego i Zbigniewa Malinowskiego, choć punktowało tym razem aż dziesięciu koszykarzy.

Na szczególne wyróżnienia zasłużył jednak Malinowski, który popisał się rzadko spotykany osiągnięciem - trafił wszystkie rzuty z gry i wolne (w sumie 6/6), a do tego dołożył 3 zbiórki i 3 asysty.

AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ - TKM WŁOCŁAWEK 86:62

Kwarty: 22:11, 17:24, 30:17, 17:10
AZS UMK CONSUS PBDI: Plebanek 21 (3), 9 zb., Przybyszewski 16 (1), 8 zb., Malinowski 15 (4), Świeżyński 7 (1), Derkowski 6 (1), 6 as. oraz Tomczyk 5 (1), Jasnowski 6 (2)Meszyński 4, Pagacz 4, Bagaziński 2, Mróz 0, Bernasiak 0. TKM (najwięcej): Hanke 18, Warszawski 18, Sołtysiak 8.

W innych meczach: Kotwica 50 Kołobrzeg - SMS Władysławowo 105:61, Domino Inowrocław - Itago Gdynia 82:58, Asseco II Gdynia - Obra Kościan 90:66, Decka Pelplin - Basket Piła 73:85, Politechnika Gdańska - Trefl II Sopot 68:57.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.