Na tę wiejską wigilię oszczędzali cały rok

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Na tę wiejską wigilię oszczędzali cały rok

Szymon Cieślak

To był radosny wieczór, na który przyszło 90 osób. Mieszkańcy nie zapomnieli także o tych, którzy zostali w domach. Oni też dostali świąteczny podarek.

Dziewięćdziesiąt osób wzięło udział w wigilii wiejskiej w Gogółkowie. Na uroczystość, oprócz mieszkańców, przybyli także ks. Tadeusz Nowak, proboszcz parafii p.w. św. Floriana w Żninie, do której należy Gogółkowo, wójt Gąsawy Błażej Łabędzki i przewodniczący Rady Gminy Mariusz Kazik.

Przyjechali także goście z Janowca z akordeonistą Romanem Bleją, którzy zaśpiewali kolędy i poprowadzili związany z bożonarodzeniowymi piosenkami konkurs. Dzieci ubrały choinkę, którą przyniósł Jan Zabłocki.

Nie zabrakło wizyty gwiazdora, w którego wcielił się Piotr Sobolewski. Każdy mógł porozmawiać z nim, przytulić się, zrobić sobie zdjęcie i dostać cukierka. Prezenty przygotowano dla mieszkających w Gogółkowie dzieci oraz osób starszych, które nie mogły w sobotnie popołudnie wyjść z domu.

Na stołach królowały wigilijne potrawy - ryby (karp, ryby w occie, groch z kapustą, śledzie czy kapusta z grzybami), a także kompoty domowej produkcji. Przygotowaniem potraw i słodkich wypieków zajęły się mieszkanki wsi.

- Wigilia została zorganizowana z pieniędzy, które gmina przekazała na organizację imprez wiejskich. Na paczki dla dzieci i starszych mieszkańców przeznaczyliśmy pieniądze, które zarobiliśmy podczas dożynek i za wypożyczenie naczyń sołeckich. Na wigilię oszczędzaliśmy cały rok - mówi organizatorka Maria Warda, sołtys Gogółkowa.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.