Ruszyła budowa domu komunalnego w Tucholi

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Ruszyła budowa domu komunalnego w Tucholi

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Wykonawcą jest firma B.B. Budownictwo. Wartość inwestycji to 3 mln 188 tys. zł. Powstanie trzykondygnacyjny budynek z 26 mieszkaniami. Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego (dofinansowanie w wysokości 30 proc.).

Teraz przy ul. Transportowców są cztery powojskowe budynki, o których od lat mówi się „baraki”. Gdy powstanie nowy budynek, jeden z tych domów zostanie zburzony. Zostaną więc tylko trzy baraki. Jest szansa, że zmniejszą się koszty ogrzewania w tych budynkach. Przypomnijmy, są wysokie, takie jak w blokach przy ul. Przytorowej.

Jak mówi Maciej Janikowski, dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych, 5 stycznia ruszy wymiana ciepłociągu z kotłowni przy ul. Przytorowej. Dzięki temu nie będzie ubytków ciepła - ze starego ciepłociągu, według szacunków, „ucieka” nawet 15-30 proc.ciepła.

Dyrektor mówi, że ciepłociąg zostanie też podłączony oczywiście do nowego budynku, a także do sąsiedniej firmy, który ma w planach rozbudowę. Dzięki nowym odbiorcom koszty produkcji jeszcze się obniżą. Kiedy lokatorzy na Transportowców mogą spodziewać się obniżek cen za ciepło? - W marcu, kwietniu zobaczymy dane i zdecydujemy - mówi Janikowski.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.