Noga z gazu, bo warunki są trudne, a jezdnia zdradliwa

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Monika Smól

Noga z gazu, bo warunki są trudne, a jezdnia zdradliwa

Monika Smól

Do kilku kolizji doszło w ciągu ostatnich kilku dni na drogach powiatu chełmińskiego. - Warunki są zmienne, uważajcie - apelują do kierowców policjanci.

Większość kolizji spowodowana była brakiem ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Na szczęście, uczestnikom nic poważnego się nie stało. Większość aut trafi jednak do warsztatów blacharskich i lakierni.

Kobieta jadąca mitsubishi, skręcając w lewo z ul. Toruńskiej w Gorczyckiego, nie udzieliła pierwszeństwa i zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka fordem. Uderzenie było na tyle mocne, że uszkodziła stojącego na skrzyżowaniu opla.

Na autostradzie w Malankowie kierowca fiata jadąc w kierunku Gdańska zasnął za kółkiem i uderzył w barierę ochronną. Oderwane w wyniku uderzenia części uszkodziły jadące w tym samym kierunku audi.

W Chełmnie, na ul. Toruńskiej, jadąca seatem w trakcie wymijania przekroczyła oś jezdni i uderzyła w boczne lusterko jadącej z przeciwka kii.

Z kolei kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków jadąc przez Firlus. Na łuku drogi wypadł z jezdni wjeżdżając na pole uprawne.


Jak się nie dać zabić na drodze. Poradnik defensywnego kierowcy.

Na drodze krajowej w Zegartowicach kierowca volvo również stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował autem.

W Lisewie, na autostradzie A1, kierujący volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do warunków stracił panowanie nad autem, uderzył w barierę ochronną oddzielającą pasy ruchu. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń ciała. Sprawca stłuczki - 47-letni Wiesław L. był trzeźwy. Dostał mandat.

Z kolei w Zakrzewie kierująca volkswagenem też jechała zbyt szybko, straciła panowanie i wjechała do przydrożnego rowu. 26-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Badanie wykazało, że Anita T. była trzeźwa. Została pouczona.

Gdy temperatura jest na niewielkim plusie, bywa, że szybko spada poniżej zera, pada deszcz z mżawką, na drodze pojawiają się liście, to warunki są zdradliwe i należy jechać ostrożniej.- Wielu wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha, a może być przymrożona, a w związku z tym śliska, a koła łatwo tracą przyczepność - mówi kom. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Mokra nawierzchnia z leżącymi liśćmi, wydłuża drogę hamowania, kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Uważajmy przy dojeżdżaniu do „zebry”. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący może nie wyhamować. - Apelujemy też do apel pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd - dodaje. - Każdy, poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.