Najdłuższa trasa rowerowa w Katowicach, oznaczona numerem 1, przeszła lifting. Poprawiono nawierzchnię na poszczególnych jej odcinkach, uzupełniono brakujące oznakowanie, a przy miejscach odpoczynku pojawiły się mapy i kosze na śmieci....
Pierwsze słyszę, że festiwal się nie odbędzie. Jeśli to prawda, to jest to bardzo duża strata dla regionu - bielski poeta i animator kultury Jan Picheta, od lat związany z imprezą nad Olzą, nie kryje swojego zaskoczenia. Jak wielu innych.
Ksiądz Jan Szywalski, emerytowany proboszcz parafii Św. Krzyża w Studziennej w Raciborzu, przyjaciel młodzieży niesłyszącej, opowiada nam o swojej pierwszej Komunii Świętej, która miała miejsce dokładnie 70 lat temu.
Jeszcze niedawno kopalnie postrzegane były tylko przez pryzmat pracy. Dziś jest ich o przynajmniej połowę mniej niż przed trzydziestu laty i m.in. sposób zagospodarowania niektórych zamkniętych kopalń powoduje, że zwracamy uwagę chociażby na ich...
Wizytówką Teatru Śląskiego za dyrekcji Roberta Talarczyka stały się śląskie spektakle, przygotowywane w ramach cyklu „Ślask święty/Śląsk przeklęty”. Teraz Talarczyk zapowiada zmianę formuły. Mówi, że nie chce Śląska „zamykac na kłódkę”, ale będzie...
Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację aktorki Aleksandry Szwed.
W tym tygodniu przygotowaliśmy porcję danych, dotyczących organizacji naszego państwa i wymiaru sprawiedliwości. Dzięki temu dowiecie się, ile osób brało czynny udział w wyborach w ostatnich latach, a ile w tym czasie zostało w domu. Mamy też...
Sama szuka mieszkania w Katowicach i loteria „Mieszkanie za czytanie” okazała się dla niej strzałem w dziesiątkę. Szczęśliwym już na wstępie, bo Nadia Klos jest jedną z laureatek pierwszego losowania nagród dodatkowych.
Mieszkańcy Szwederowa mówią o nim: doktor Judym. Nieżyjącemu od lat doktorowi Czesławowi Wolańskiemu wdzięczni są do dziś.
W Kościele katolickim maj jest miesiącem, w którym dzieci przystępują do I Komunii Świętej. To także (choć nie co roku) czas obchodów Bożego Ciała, które przypada 60 dni po Wielkanocy (te święta są ruchome, stąd różne terminy uroczystości Bożego...
Choć nie istnieje już ponad dekadę, to żyją ludzie, którzy tworzyli jej historię. Przypomni ją tablica, która powstała z inicjatywy byłych drukarzy.
W Gazecie Pomorskiej Plus czeka dziś na Ciebie 58 artykułów. Oto, co dla Ciebie przygotowaliśmy:
ŚDM. Wierni modlą się przed Światowymi Dniami Młodzieży, a władze miasta nadal borykają się z zabezpieczeniem tego wydarzenia.
Mimo młodego wieku wie, co chce robić w życiu. W jego domu znajduje się studio nagrań. Mówi o sobie: łowca talentów.
Na zakończenie wystawy „...dłutem, pędzlem, igłą...“ do Muzeum Borów Tucholskich przyjechali także twórcy ze Słupska.
Często są pierwsi na miejscu zdarzenia i ratują nas w potrzebie. Za to należą im się odznaki i medale, choć nie dla nich się poświęcają.
Rozpoczęła się budowa drogi z Suchej do Cierplewa. Najprawdopodobniej będzie gotowa przed wakacjami. To nie jedyna inwestycja w gminie.
Wtorkowe spotkanie w ratuszu o rewitalizacji dzielnicy dworcowej miasta mieszkańców nie zainteresowało. Dziś jednak ważniejsze zebranie.
Można się przyjaźnić w różny sposób. Także muzycznie, czego dowodzą kontakty chojniczan z muzykami z Emsdetten i Hengelo.
Do końca maja można głosować nad projektami zgłoszonymi do „Żyj kulturą”. Jest ich dziesięć. Pieniądze dostanie tylko siedem.
Kilkadziesiąt lat temu juwenalia wyglądały zupełnie inaczej niż dziś. Było oczywiście wiele śmiechu i zabawy, ale nikt nie zwalniał studentów z zajęć!
- Będę wyciągał konsekwencje, także w trybie dyscyplinarnym - zapowiada prezydent. - Jeśli upewnię się, iż zawinił urzędnik, nie będę miał sentymentów.
Siedemdziesiąt pięć lat temu, na ulicach Bydgoszczy i Torunia, rozlepiono obwieszczenie o rozstrzelaniu 30 osób (10 w mieście nad Brdą, 20 w Toruniu). W rzeczywistości, w egzekucji, której nie poprzedzało żadne postępowanie sądowe, a tylko...
Po weryfikacji pomysłów przez komisję ruszy głosowanie.
- To, że mamy problemy ze wzrokiem nie znaczy, że rezygnujemy z aktywności - zapewniają członkowie koła niewidomych.
Nowa część Sanatorium „Przy Tężni” otwarta. Uroczystość uświetniła górnicza orkiestra dęta IKS Solino oraz muzycy „Pro Arte”.
Wczoraj uroczyście otwarto po rozbudowie oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.
20-letni Krystian zginął w wypadku na Wyspach Brytyjskich. Potrzebna jest pomoc w organizacji jego pogrzebu w Przysiersku.
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zorganizowało w ramach akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Do udziału zaproszono uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu radziejowskiego.
Mamy nadzieję, że tego narzędzia burmistrz Chojnic nie będzie używał podczas dyskusji i polemik. Że symbolicznie postawi je w kącie gabinetu.
Chojniczanie chcieliby już zobaczyć, jaki jest efekt tego, że mają do dyspozycji część budżetu miasta. A tymczasem wszystko się ślimaczy.
Przez pięć dni większość mieszkańców nie będzie miała ciepłej wody. Powód? Połączenie nowej instalacji z istniejącą już siecią ciepłowniczą.
Międzyrzecz/ Wojciechówek. Ludzie protestują przeciw powstaniu zamkniętej - jak mówią - przemysłowej hodowli ryb w ich wsi. Gmina nie ma nic przeciwko inwestycji, a spółka zapewnia, że żadnych problemów nie będzie.
Konkurs plastyczny, quiz historyczny, nowe ekspozycje, filmy i... krzesło z gabinetu dentystycznego. Tak zapowiada się Noc Muzeów.
Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć ważny dowód osobisty. Wyjaśniamy, jak go wyrobić po raz pierwszy i jak wymienić - gdy minęła ważność dokumentu.
Politycy starają się działać na emocje przez sondaże, bo wiedzą, że mają one wpływ na wzrost czy osłabienie zaufania wyborców – mówi Paweł Grzelak, matematyk i politolog.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.