Są pomysły na wakacje dla dzieci. Ale jest też o plusach archiwizacji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Są pomysły na wakacje dla dzieci. Ale jest też o plusach archiwizacji

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Do końca maja można głosować nad projektami zgłoszonymi do „Żyj kulturą”. Jest ich dziesięć. Pieniądze dostanie tylko siedem.

O tym, które odpadną, zdecydują mieszkańcy. Wystarczy, że wejdą na stronę internetową zyjkultura.oksir.eu, gdzie do końca miesiąca można raz dziennie zostawiać swój głos pod konkretnymi propozycjami.

Wszyscy pomysłodawcy żądają mniej więcej 5 tys. zł, ale do realizacji zostanie skierowane jedynie siedem projektów, które zbiorą najwięcej głosów.

Kółko pszczelarskie przy SP nr 7 zamierza kupić ule i akcesoria pszczelarskie. Nie zabraknie też wycieczek do pasiek uznanych mistrzów bartnictwa. To pokłosie zeszłorocznej akcji, gdzie o życiu pszczół opowiadał w ramach „Żyj kulturą” Czesław Wejner.

Natalia Głowala, instruktorka breakdance, zbiera na organizację półkolonii tanecznych. Miałyby trwać przez pierwszy miesiąc wakacji.

Z dziećmi powyżej 6 roku życia bajkę metodą poklatkową chce wykonać Piotr Jaszkowski.

Dwumiesięczne warsztaty artystyczne w trakcie wakacji dla najmłodszych zamierza zorganizować Piotr Tomaszewski. Dzieci mają mieć możliwość budowy własnych instrumentów.

Kolejną propozycją dla dzieci jest kurs literacko-plastyczny, którego owocem będzie drukowana książka z bajkami napisanymi przez świeckie dzieci. W założeniach ma nawet trafić do zbiorów Biblioteki Narodowej. Zajęcia chce poprowadzić Tomasz Karpiński.

Marcin Roszczyniała zamierza z kolei zabrać dzieci i młodzież na zamek, gdzie poprowadzi warsztaty filmowe. - Etiuda, która powstanie po zakończeniu warsztatów będzie inspirowana serialem telewizyjnym opartym na książce „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja - czytamy w internecie.

Digitalizacją dorobku świeckich muzyków chce zająć się Sławek Kawka, który sam jest mocno związany z lokalną sceną. W tym roku szykuje koncert na 40-lecie swej pracy muzycznej. Na scenie, w tle, miałby lecieć teledysk z obrazem ważniejszych osiągnięć twórczych artysty. Dojdzie także do archiwizacji w formie cyfrowej nagrań innych kapel.

Park przy fontannie może zamienić się w porządną dyskotekę, gdzie muzyka łączy się z wizualizacjami 3D. W tym celu należy wesprzeć Olę Iwaszko.

O aktywnym słuchaniu i skutecznej autoprezentacji powie Agnieszka Chudzińska, jeśli zdobędzie wystarczającą liczbę głosów. To wykształcona trenerka osobista. Gwarantuje indywidualny stosunek do uczestników.

O tym, jak ważne jest archiwizowanie chce opowiadać Kamila Siuda. Pokaże jak dbać o archiwum rodzinne. Finałem warsztatów będzie gra miejska, która przypomni Świecie, jakiego już nie ma.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.