Są pomysły na wakacje dla dzieci. Ale jest też o plusach archiwizacji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Maciej [email protected]

Są pomysły na wakacje dla dzieci. Ale jest też o plusach archiwizacji

Maciej [email protected]

Do końca maja można głosować nad projektami zgłoszonymi do „Żyj kulturą”. Jest ich dziesięć. Pieniądze dostanie tylko siedem.

O tym, które odpadną, zdecydują mieszkańcy. Wystarczy, że wejdą na stronę internetową zyjkultura.oksir.eu, gdzie do końca miesiąca można raz dziennie zostawiać swój głos pod konkretnymi propozycjami.

Wszyscy pomysłodawcy żądają mniej więcej 5 tys. zł, ale do realizacji zostanie skierowane jedynie siedem projektów, które zbiorą najwięcej głosów.

Kółko pszczelarskie przy SP nr 7 zamierza kupić ule i akcesoria pszczelarskie. Nie zabraknie też wycieczek do pasiek uznanych mistrzów bartnictwa. To pokłosie zeszłorocznej akcji, gdzie o życiu pszczół opowiadał w ramach „Żyj kulturą” Czesław Wejner.

Natalia Głowala, instruktorka breakdance, zbiera na organizację półkolonii tanecznych. Miałyby trwać przez pierwszy miesiąc wakacji.

Z dziećmi powyżej 6 roku życia bajkę metodą poklatkową chce wykonać Piotr Jaszkowski.

Dwumiesięczne warsztaty artystyczne w trakcie wakacji dla najmłodszych zamierza zorganizować Piotr Tomaszewski. Dzieci mają mieć możliwość budowy własnych instrumentów.

Kolejną propozycją dla dzieci jest kurs literacko-plastyczny, którego owocem będzie drukowana książka z bajkami napisanymi przez świeckie dzieci. W założeniach ma nawet trafić do zbiorów Biblioteki Narodowej. Zajęcia chce poprowadzić Tomasz Karpiński.

Marcin Roszczyniała zamierza z kolei zabrać dzieci i młodzież na zamek, gdzie poprowadzi warsztaty filmowe. - Etiuda, która powstanie po zakończeniu warsztatów będzie inspirowana serialem telewizyjnym opartym na książce „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja - czytamy w internecie.

Digitalizacją dorobku świeckich muzyków chce zająć się Sławek Kawka, który sam jest mocno związany z lokalną sceną. W tym roku szykuje koncert na 40-lecie swej pracy muzycznej. Na scenie, w tle, miałby lecieć teledysk z obrazem ważniejszych osiągnięć twórczych artysty. Dojdzie także do archiwizacji w formie cyfrowej nagrań innych kapel.

Park przy fontannie może zamienić się w porządną dyskotekę, gdzie muzyka łączy się z wizualizacjami 3D. W tym celu należy wesprzeć Olę Iwaszko.

O aktywnym słuchaniu i skutecznej autoprezentacji powie Agnieszka Chudzińska, jeśli zdobędzie wystarczającą liczbę głosów. To wykształcona trenerka osobista. Gwarantuje indywidualny stosunek do uczestników.

O tym, jak ważne jest archiwizowanie chce opowiadać Kamila Siuda. Pokaże jak dbać o archiwum rodzinne. Finałem warsztatów będzie gra miejska, która przypomni Świecie, jakiego już nie ma.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.