To sanatorium jest wizytówką Inowrocławia!

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

To sanatorium jest wizytówką Inowrocławia!

Dominik Fijałkowski

Nowa część Sanatorium „Przy Tężni” otwarta. Uroczystość uświetniła górnicza orkiestra dęta IKS Solino oraz muzycy „Pro Arte”.

- Realizujemy przyjęty kilka lat temu plan modernizacji sanatorium. Dostosowujemy je do oczekiwań kuracjuszy i obowiązujących standardów lecznictwa uzdrowiskowego. Obecnie nie zmierzamy już w kierunku Unii Europejskiej. Z naszą bazą i efektami leczniczymi na pewno w Unii jesteśmy - informował zaproszonych gości Adam Skowroński, dyrektor Sanatorium „Przy Tężni” w Inowrocławiu.

Wczoraj oficjalnie oddano do użytku nowo wybudowaną oraz rozbudowaną część kompleksu Sanatorium „Przy Tężni”. Uroczystość odbyła się na pięknym tarasie widokowym. On także powstał w wyniku przeprowadzonych prac budowlanych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor Skowroński i wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Ten ostatni podkreślił:

- Nie musimy doganiać Unii Europejskiej. My już ją prześcignęliśmy. Teraz możemy pokazać Europie, jak wygląda i funkcjonuje dobre sanatorium.

Starosta Tadeusz Majewski przyznawał, że gdy dyrektor Skowroński snuł kolejne plany dotyczące rozbudowy sanatorium, były one przyjmowane z pewną rezerwą, ale dyrektor, jak zawsze, wykazał się niebywałą skutecznością.

Wojciech Piniewski, wiceprezydent Inowrocławia, zwracał uwagę, że miastu przybyła kolejna wizytówka, a pieniądze wydane na rozbudowę sanatorium na pewno nie zostały wyrzucone w błoto.

Budowa nowego segmentu trwała zaledwie rok. Mieści on 55 pokoi dwuosobowych, w tym pięć przystosowanych dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Przy okazji, o dodatkowe piętro, nabudowano też część sanatorium łączącą się z nowym segmentem. Przybyło w ten sposób kolejne 28 miejsc noclegowych i wspaniały taras widokowy na dachu. Inwestycja pochłonęła ogółem 11,5 mln zł. Była realizowana ze środków własnych i dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tak prezentuje się taras na nadbudowanej części.
Dominik Fijałkowski Nowo wybudowany segment Sanatorium „Przy Tężni” robi wrażenie.
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.