Justyna Trawczyńska

Dyscyplinarne zwolnienia w urzędzie i OSiR we Włocławku

Prezydent ma także zastrzeżenia do wydatkowania pieniędzy w tej jednostce. Zobowiązał nowego dyrektora do sprawdzenia i sporządzenia dokumentacji, która Fot. archiwum Prezydent ma także zastrzeżenia do wydatkowania pieniędzy w tej jednostce. Zobowiązał nowego dyrektora do sprawdzenia i sporządzenia dokumentacji, która trafi do prokuratury.
Justyna Trawczyńska

- Będę wyciągał konsekwencje, także w trybie dyscyplinarnym - zapowiada prezydent. - Jeśli upewnię się, iż zawinił urzędnik, nie będę miał sentymentów.

Jak już informowaliśmy, prezydent w poniedziałek spotkał się z szefami wydziałów urzędu miasta i podległych jednostek. Marek Wojtkowski ma zastrzeżenia do pracy wielu dyrektorów. Jak przyznał, nadal natrafia na opór. Podkreślił jednak, że nie będzie tolerował negatywnych zjawisk w urzędzie. Jeśli będzie to konieczne rozwiąże umowy.

Prezydent zapowiedział badanie satysfakcji z obsługi mieszkańców przez urząd miasta i podległe mu jednostki.

O tym, że nie były to słowa rzucone na wiatr, może świadczyć fakt zwolnienia dwóch pracowników wydziału geodezji i kartografii włocławskiego ratusza. Pracę w Ośrodku Sportu i Rekreacji stracił także Sławomir Majerski, zastępca dyrektora.

- 4 maja nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę ze Sławomirem Majerskim bez wypowiedzenia w ramach artykułu 52 - mówi Andrzej Walczak, dyrektor OSiR.

Powodów zwolnienia swojego zastępcy dyrektor nie chce komentować. To już drugie zwolnienie w trybie dyscyplinarnym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w tym roku. W marcu z pracą pożegnał się dyrektor - Jan Sieraczkiewicz.

Prezydent ma także zastrzeżenia do wydatkowania pieniędzy w tej jednostce. Zobowiązał nowego dyrektora do sprawdzenia i sporządzenia dokumentacji, która trafi do prokuratury.

Zastrzeżenia dotyczące wydatkowania pieniędzy w OSiR, pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku, w raporcie pokontrolnym, który urząd miasta przeprowadził w jednostce.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.