Wczoraj w trzecim meczu półfinału ekstraklasy Stelmet BC znakomicie spisał się w Słupsku pewnie pokonując Energę Czarnych Słupsk.
Historia robotników musi być tak samo ważna jak historia królów – mówi Adam Hajduga, kierownik Referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego Wydziału Kultury Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Sprawdź o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus:
Dramat rozegrał się w środę, 18 maja, nad ranem. Nieprzytomnego studenta znaleziono w pokoju w akademiku.
O nowym, autorskim programie „lubuskie siłownie pod chmurką” rozmawiamy z Wiesławem Czyczerskim, burmistrzem Zbąszynka.
Wymagania w przetargu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ograniczają konkurencję na rynku kolejowym - stwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza.
W tym roku minęło pół wieku, odkąd w Stodólnie powstało Koło Gospodyń Wiejskich. Od samego początku kołem kieruje Henryka Olkiewicz.
Liderzy opozycji chcą się spotkać z rządem we wtorek. Przyczyną jest decyzja KE w sprawie TK.
Piłkarskie emocje, ogrom atrakcji, ale najważniejsze to cel turnieju charytatywnego Esquadry - pomoc niepełnosprawnym.
Wywalczyliśmy swoją krwią, bohaterstwem i śmiercią święte prawo do decydowania o porządku, bezpieczeństwie Europy i świata – mówił polityk.
W środę, 18 maja, od rana nad Gorzowm zawisł - nie da się tego inaczej nazwać - smród. - Skąd tak cuchnie?! - zastanawialiśmy się i my w redakcji.
Gdzie jest 19-letni Dominik Zapiec? Na to pytanie od kilkunastu dni starają się odpowiedzieć policjanci. Na razie bezskutecznie.
Szczecin, zamiast wypłacać 500 zł na dziecko założył lokatę bankową i na niej zarabiał. Wojewoda domagał się zwrotu części przekazanych pieniędzy.
- To nie było rasistowskie - tak sąd rejonowy ocenił pobicie rodziny Dębickich, najbardziej znanych Cyganów w całym województwie. Ale napastników skazał...
Jest tu ciemno, śmierdzi, a informacje pozyskuje się, płacąc dwa złote za minutę rozmowy. Tak wygląda dworzec PKS w XXI wieku.
Czy grudziądzki literat, Stanisław Raginiak, zaprzestał pisania poezji i prozy?
Chłopczyk w grudziądzkim parku wpadł do wody. - Tonął! - mówi kobieta.
Po napadzie na sześciu studentów Erasmusa zagraniczni żacy przyznają, że boją się wychodzić z akademików. Policja uspokaja i wysyła patrole.
Zła aura, jaką zafundowali nam tradycyjni o tej porze roku zimni ogrodnicy, powoli będzie się poprawiać. Już w piątek temperatura na Kujawach i Pomorzu przekroczy 20 stopni Celsjusza. Ocieplenie potrwa kilka dni.
Rozmowa z prof. Januszem Golinowskim, politologiem z UKW w Bydgoszczy, o relacjach polsko-amerykańsko-europejskich.
W województwie kujawsko-pomorskim trzeba natychmiast odwołać wojewodę - przedstawiciela rządu w terenie. Jest zbędny i niepotrzebny.
Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Studenci bydgoskiego Collegium Medicum mają wyjątkowy pomysł, jak się do niej przygotować.
Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, a jako gwiazda wieczoru Krystyna Prońko. Wczoraj w Teatrze Polskim odbył się koncert inauguracyjny Bydgoskiego Festiwalu Nauki.
Wywalczyliśmy swoją krwią, bohaterstwem i śmiercią święte prawo do decydowania o porządku, bezpieczeństwie Europy i świata - mówił polityk.
Abonamenty miesięczne tylko dla zameldowanych w Śródmieściu oraz niższe stawki za 7, 8 i 9 godzinę.
Zanieczyszczone powietrze zabija. To już nie hipoteza. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) potwierdza organizacja HEAL Polska.
Rozmowa z Arturem Janasem, dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu o coraz większym zapotrzebowaniu na ukraińskich pracowników.
Remont nieutwardzonych ścieżek w ogrodzie zoologicznym właśnie się rozpoczął. Prace mają potrwać do końca przyszłego miesiąca.
Liderzy opozycji chcą się spotkać z rządem we wtorek. Przyczyną jest decyzja KE w sprawie TK.
W ramach organizowanego półmaratonu czekają nas utrudnienia w ruchu. Do godziny 14 zamknięty będzie odcinek ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy.
To było do przewidzenia, banki chcą odbić sobie koszty związane z obciążeniami nałożonymi na ten sektor. Polują więc na nasze portfele.
UKW otrzyma ponad milion złotych na projekt, który ma zwiększyć aktywność zawodową żaków. Każdy uczestnik skorzysta z pomocy mentora.
Aleksandra Lubińska z Chojnic haftuje od ponad czterdziestu lat. Jest mistrzynią w tym fach, ale też wspaniałą instruktorką haftu kaszubskiego. Znane są jej wszystkie tajniki tego rękodzieła.
Kabina ciszy, czołg T72, żołnierze z epoki, gry miejskie i zwiedzanie za darmo - to i jeszcze więcej czeka nas w ten weekend w Bydgoszczy.
Dziś mer i wicemer gminy Skałat pożegnają Solec. Zapewniają, że na Ukrainę zawiozą miłe wspomnienia z wizyty w naszym kraju...
Miały być oszczędności. Ale jakoś ich nie widać. Wydatków nikt nie zapowiadał, a idą w miliony.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.