Place zabaw i imprezy. Tego chcą mieszkańcy Włocławka

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Place zabaw i imprezy. Tego chcą mieszkańcy Włocławka

Justyna Trawczyńska

Po weryfikacji pomysłów przez komisję ruszy głosowanie.

Mieszkańcy przesłali około 100 wniosków, choć w tym roku mieli na to tylko dwa tygodnie. - Trochę obawiałam się, że będzie mało czasu na składanie wniosków - mówi Angelika Żychlewicz, dyrektor wydziału kultury, promocji i komunikacji społecznej.

Jednak i tym razem włocła-wianie nie zawiedli. - Mieszkańcy się zmobilizowali i wpłynęło do nas około 100 wniosków - dodaje dyrektor kultury.

To podobna liczba wniosków jaka wpłynęła do ratusza w ubiegłym roku. Sprawdziliśmy, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy naszego miasta.

- Mamy wiele propozycji dotyczących budowy placów zabaw - wyjawia Angelika Żychlewicz. - Jest jednak wiele nowych ciekawych propozycji.

Wśród nich znalazły się propozycja inwestycji i imprez kulturalnych. Włocławianie zgłosili między innymi odrestaurowanie terenu przy stadionie na Przylesiu. Na Zawiślu zgłoszono pomysł utworzenia miasteczka ruchu drogowego.

Zgłoszono wiele imprez kulturalnych. Zaproponowano paradę historycznych autobusów i festiwal rockowy. Festiwal o tyle ciekawy, że nawiązujący do historii naszego miasta. Pomysłodawca - Dominik Cieślikiewicz zdradził nam jego szczegóły. - Na festiwal zaprosilibyśmy topowe rockowe zespoły, które swoje lata świetności przeżywały w latach 70. i 80. - mówi Dominik Cieślikiewicz. - Tuż nad Wisłą, na tle błyszczącego mostu, zabrzmiałyby przeboje polskiego rocka. Obok mógłby powstać pierwszy we Włocławku wielkogabarytowy mural, nawiązujący do utworu „Kocham Cię jak Irlandię”. Proponujemy kooperację z firmą Rolls lub wskazanie dogodnej lokalizacji.

Wśród propozycji jest także zakup świątecznych iluminacji, które w okresie Bożego Narodzenia staną na placu Wolności, obok pałacu, który zadebiutował minionej zimy. Pojawiła się także propozycja spłacenia części obligacji miasta. Nie zabrakło praktycznych, jak budowa chodników, parkingów.

Propozycje zostaną zweryfikowane przez komisję, którą pokieruje Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta do spraw inwestycji.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.