Mieszkańcy mieli okazję poznać prace twórców ze Słupska

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Mieszkańcy mieli okazję poznać prace twórców ze Słupska

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Na zakończenie wystawy „...dłutem, pędzlem, igłą...“ do Muzeum Borów Tucholskich przyjechali także twórcy ze Słupska.

Wystawa była częścią projektu polegającego na promocji rękodzielników słupskich w Tucholi, natomiast twórcy ludowi i rękodzielnicy z Tucholi promują swoje prace w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Wystawę w Tucholi można było oglądać dzięki zaangażowaniu prezesa Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddziału bydgosko-toruńskiego Zygmunta Kędzierskiego. Wernisaże obu wystaw odbyły się w tym samym czasie w Słupsku i Tucholi. Na wystawie można było zobaczyć haft kaszubski szkoły słupskiej, wdzydzkiej, żukowskiej i borowiackiej, koronkę filet, mereżkę, rzeźbę, ceramikę, malarstwo, a także prace z innych form rękodzieła, jak pisanka czy kwiaty z papieru.

Wszystkie osoby, które brały udział w wystawie, to twórcy czynnie uczestniczący w życiu kulturalnym regionu i nie tylko. Ich aktywność jest bardzo szeroka. Uczestniczą w plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Słupscy rękodzielnicy i plastycy często uczestniczą w licznych konkursach, z których wracają z licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

- To świetny sposób, aby poznać twórczość z innych regionów Polski - mówiła Wioleta Chabowska z muzeum. - W innych latach gościliśmy twórców i ich prace z Kruszwicy czy Białegostoku.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.