Agnieszka Romanowicz

Zbierają, żeby sprowadzić ciało Krystiana do Polski

20-letni Krystian osierocił córeczkę Oliwię. Fot. Facebook/Gregor Cadler 20-letni Krystian osierocił córeczkę Oliwię.
Agnieszka Romanowicz

20-letni Krystian zginął w wypadku na Wyspach Brytyjskich. Potrzebna jest pomoc w organizacji jego pogrzebu w Przysiersku.

Prośbę o pomoc opublikował 15 maja na Facebooku brat Krystiana z Polskiego Konopatu - Grzegorz Cadler:

Wczoraj był tragiczny wypadek. Po powrocie z wyścigów motorowych North West jeden z motocykli w kolumnie zderzył się z vanem. W wyniku obrażeń mój brat zginął na miejscu, a kolega w poważnym stanie została zabrany do szpitala w Belfaście. To wszystko stało się na moich oczach, jechałem w tylnej części kolumny. Koszty pogrzebu i kwestie związane z nim są potężne i nierealne dla mojej kieszeni. Proszę ludzi dobrej woli o pomoc

Koszt transportu ciała Krystiana do Polski jego bliscy oszacowali na ponad pięć tysięcy funtów.

O sprawie rozpisały się polonijne media na Wyspach, informacja szybko dotarła też do Polski. Belfast Live pokazał zdjęcie z miejsca tragedii.

Portal polacywni.uk podał, że „jeden z motocykli jadących w kolumnie motorów zderzył się ze skręcającym samochodem dostawczym na odcinku drogi Agivey Road w Aghadowey, między Ballymoney a Kilrea, w hrabstwie Antrim. W wyniku obrażeń zginął 20-letni Krystian Cadler - Polak mieszkający w Kilrea, młody ojciec, który w przyszłym miesiącu miał obchodzić swoje 21 urodziny.”

Polish Radio London ustaliło, że Krystian jechał jako pasażer. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, a jego przyjaciel Łukasz Warchoł (również z Polskiego Konopatu - przyp. red.), kierujący maszyną, który został przetransportowany helikopterem do szpitala w Belfaście, przeżył wypadek i jego stan lekarze określają jako stabilny.

Henryk Mollus, sołtys Polskiego Konopatu informuje, że ciało Krystiana będzie sprowadzone do Polski. W sobotę o godz. 13 w Przysiersku zaplanowano jego pogrzeb.

- Matka i siostra pojechały już po Krystiana - dodaje Mollus. - To dobra rodzina, Krystian był grzecznym chłopcem.

W Irlandii miał sobie zarobić, co za pech!

Pomoc w organizacji pogrzebu nadal jest potrzebna.

Datki można wpłacać na dwa konta:

Zbiórka odbędzie się również podczas dzisiejszej zumby w Cechu w Świeciu, od godz. 16.30 do 18.45.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.