W niedzielę Gdańską nie pojadą tramwaje

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Mateusz Mazur

W niedzielę Gdańską nie pojadą tramwaje

Mateusz Mazur

W ramach organizowanego półmaratonu czekają nas utrudnienia w ruchu. Do godziny 14 zamknięty będzie odcinek ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy.

W niedzielę po raz pierwszy w naszym mieście organizowany będzie PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. To kolejna impreza rekreacyjno-sportowa, skierowana do miłośników biegania z całej Polski. Na starcie zawodów mają stanąć setki miłośników aktywnego wypoczynku.

W weekend przede wszystkim odbędą się zawody na dystansie dziesięciu kilometrów oraz półmaratonu. Pierwszy z wymienionych biegów wystartuje o godzinie 10, a drugi kilka minut później.

Organizatorzy zaplanowali, że start i meta zawodów zostaną usytuowane na stadionie Zawiszy. Trasa będzie wiodła ulicami Gdańską, Kamienną, alejami kardynała Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Zamczysko oraz ponownie Gdańską do stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

- Przebieg tras został tak zaplanowany, aby możliwie w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na kierowców i pasażerów komunikacji publicznej. Niemniej jednak zachęcamy do zapoznania się z planem zmian organizacji ruchu, aby wybrać najwygodniejszy środek transportu w dniu zawodów - powiedział Jarosław Bohdanowicz, odpowiedzialny za przygotowanie i profesjonalne zabezpieczenie tras PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

W związku z biegiem kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia w ruchu. Dotychczasowe trasy zmienią zarówno tramwaje, jak i autobusy. Przede wszystkim zablokowany będzie ruch tramwajowy na ulicy Gdańskiej. Linią 52 nie dojedziemy też do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Zmiany w komunikacji zaplanowano w godzinach od 8.30 do 13.30. Linia nr 1 będzie kursowała od Focha do ronda Jagiellonów i ulicą Bernardyńską do Babiej Wsi. Podobnie w odwrotnym kierunku. Linią nr 2 i 6 pojedziemy od Jagiellońskiej przez Focha, Garbary i Dworcową do Rycerskiej. „Czwórka” dojedzie tylko do Babiej Wsi. W tym miejscu będą też zaczynały się jej kursy. Tam też skierowane zostaną tramwaje nr 10, które jadą z Fordonu.

Wśród zmian autobusowych należy na pewno wyróżnić fakt, że w czasie zawodów autobusy linii nr 52, które jadą do Myślęcinka w obu kierunkach dojadą tylko do dworca Bydgoszcz Leśna. W tamten rejon pojadą tylko pojazdy oznaczone literą P (do Podkowy). Poza tym linia 83 w kierunku Czyżkówka pojedzie przez Powstańców Wielkopolskich, Mickiewicza, Gdańską i Artyleryjską. Pętla początkowa dla linii 93 i 94 zostanie przeniesiona na r. Fordońskie.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.