Myślęcinek przeznaczy pół miliona na alejki

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Myślęcinek przeznaczy pół miliona na alejki

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Remont nieutwardzonych ścieżek w ogrodzie zoologicznym właśnie się rozpoczął. Prace mają potrwać do końca przyszłego miesiąca.

Ścieżki w bydgoskim ogrodzie zoologicznym na remont czekały kilkanaście lat. Podczas większych opadów deszczu przy klatkach i wolierach pojawiały się kałuże, które utrudniały dostęp zwiedzającym. Myślęcinek chce, aby do końca czerwca wszystkie alejki w zoo zyskały nową nawierzchnię. Na ten cel planuje wydać 500 tysięcy złotych. - Dotąd w większości gruntowe ścieżki staną się gładkie jak stół za sprawą betonowej kostki i nawierzchni mineralnej - mówi Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. - Dzięki temu w deszczowe dni będzie można swobodnie chodzić po ogrodzie i ułatwi to dostęp do wybiegów.

W czasie prac wystąpią utrudnienia. - Przepraszamy i jednocześnie prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość - dodaje Tyczyno. - Staraliśmy się tak zaplanować roboty, aby sprawiły jak najmniej kłopoty naszym gościom. Prace mają potrwać około pięciu tygodni.

To nie jedyne nowości w największym bydgoskim parku. Po zimowej przerwie powróciły motyle. Znajdująca się w pawilonie Akwarium Terrarium motylarnia ponownie zaprasza zwiedzających. Będzie można zobaczyć także dzbaneczniki. Te owadożerne rośliny przekształciły jeden z liści w kolorowy pojemnik o dzbankowatym kształcie, zakończony wieczkiem i wypełniony płynem trawiennym. Pnące półkrzewy są śmiertelną pułapką dla owadów, które stanowią ich pokarm. Występują w Azji Południowo-Wschodniej.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.