Światowe Dni Młodzieży. Jest już raport dotyczący zabezpieczenia lipcowego spotkania młodych katolików w Krakowie. Wczoraj został przekazany premier Beacie Szydło.
18 maja 1792. ROZPOCZYNA SIĘ WOJNA POLSKO-ROSYJSKA, ZWANA WOJNĄ W OBRONIE KONSTYTUCJI 3 MAJA. SIŁY ROSYJSKIE MIAŁY PRZEWAGĘ LICZEBNĄ I MATERIALNĄ, STRONA POLSKA NADRABIAŁA WYSOKIM MORALE.
15-18 maja 1957 r. odbywa się IX Plenum KC PZPR. Gomułka uznał na nim rewizjonizm za główne zagrożenie i przyrównał do gruźlicy. Rozmawiamy z prof. Antonim Dudkiem, historykiem.
Tajemniczy wirus atakował ściany kamienic. Wisła walczyła z Cracowią także na hasła. Drobner, Cynkin, dziewczęta i Rosjanie.
Jakie prawa mają najemcy mieszkań w budynkach, w których zarządza wspólnota mieszkaniowa? - pytacie. Wyjaśnia nasza ekspertka Agnieszka Ignaczuk, licencjonowany zarządca nieruchomości.
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu trenerowi siatkarzy. Chodzi o styczniową awanturę w salonie gier.
Premiera „Spotkania nieprzypadkowego” na deskach sceny widowiskowej OKSiR wywoływała pewne obawy wśród mieszkańców, zwłaszcza starszych, którzy niejedno takie przedstawienie widzieli. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
Polskie Radio zawiesiło dziennikarza sportowego Tomasza Zimocha, który podczas udzielania wywiadu skrytykował zmiany kadrowe w firmie.
Wciąż owiany tajemnicą rządowy program „Mieszkanie+” ma być elementem kompleksowego programu wsparcia polskich rodzin.
Zaproszenie opozycji na środowe rozmowy ws. TK zostało odrzucone przez PiS. – Marszałek zwołał zebranie na wtorek – poinformował prezes PiS.
Nie wierzyłem, że jest ich aż tylu. To przerażające – mówi Krzysztof. Pomógł zatrzymać pedofila.
Ministerstwo Zdrowia łagodzi tzw. rozporządzenie sklepikowe. Przepisy mają wejść w życie 1 września. Sklepikarze są zadowoleni.
Pół wieku temu rozpoczęła się rewolucja kulturalna, jeden z najtragiczniejszych okresów w Chinach, mroczna karta historii XX wieku.
Doraźne działania, bez planów, brak profesjonalizmu, brak odpowiednich zabezpieczeń – tak państwowe urzędy chronią dane osobowe Polaków.
- Ten samolot leci w niebezpiecznym kierunku. Brakuje paliwa, a pasażerom wmawia się, że dolecą do portu - mówi Paweł Rabiej o sytuacji w kraju.
Mimo, że bydgoskiemu projektowi zabrakło 4 punktów, Ministerstwo Rozwoju nie widzi możliwości rozszerzenia listy beneficjentów.
W niedzielę Stelmet BC wygrywając z Energą Czarnymi 87:67 dołożył drugie półfinałowe zwycięstwo. Do awansu brakuje jeszcze jednego sukcesu.
Warszawa doczekała się żużla. Wreszcie! Dyscyplina została zaprezentowana tak jak na to zasługuje w największym sportowym oknie wystawowym kraju czyli na Stadionie Narodowym. Z ubiegłorocznego skandalu wszyscy wyciągnęli wnioski i tak w sobotę,...
Oskar Stachnik był głównym bohaterem mityngu im. Bolesława Chrobrego i Ottona III w Szprotawie. Wypełnił minimum na MŚ juniorów.
W niedzielę derby. Nie pierwsze i nie ostatnie. O wspomnienie minionych potyczek lubuskich drużyn poprosiliśmy byłych zawodników.
Polityczne batalie, które pochłaniają dziś PiS, nie były nawet wzmiankowane w exposé. Rządowi Beaty Szydło udało się zaś zrealizować tylko połowę zapowiedzi. Tych na pierwsze 100 dni.
Oficjalne otwarcie komendy w Żninie w najbliższą sobotę około godz. 13.
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin po raz drugi zorganizowano debatę „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej“, w której wzięło udział czterdziestu siedmiu przedstawicieli lokalnej społeczności.
Spółka Rail Capital Partners będzie dzierżawić lokomotywy produkowane w Bydgoszczy. Wczoraj podpisano umowę o jej dofinansowaniu.
Krzysztof namierzył w sieci i wystawił policji 32-latka, który chciał się spotkać z 13-latką. Sprawę umorzono. Ale jest postępowanie wewnętrzne.
Fałszywe prawko kupisz w sieci. Wystarczy wysłać e-mail ze zdjęciem i danymi, a następnego dnia otrzymamy podrobiony dokument.
Poseł Krzysztof Czabański: - Pakiet ustaw medialnych ma być uchwalony w czerwcu. Do końca roku natomiast odbędą się konkursy na szefów mediów publicznych.
Jest plan, aby na bydgoskim odcinku rzek ograniczyć prędkość tych superszybkich pojazdów wodnych do 20 kilometrów na godzinę.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Każdy, kto martwi się o stan powietrza w mieście powinien zjawić się we wtorek, 17 maja o 16.00 w ratuszu, na specjalnej sesji rady miasta.
Co będzie w starym Lubkonie? Tego nie wie nawet burmistrz. Jego jednak bardziej interesuje inwestowanie w biurowiec Zasetu.
Przebudowa jednej z głównych ulic Otynia to nie tylko niewygodne objazdy. Remont wymusi też zmiany w kursowaniu autobusów.
Marian Kopczyński z Radnicy postawił swoją wieś na nogi. Nic więc dziwnego, że za swoją pracę doczekał się wyróżnienia.
Od kilku dni trwa spór o letni ogródek przy ratuszu. Prawo do niego roszczą sobie właściciele dwóch zielonogórskich klubów, którzy w listach przedstawiają swoje racje. Przedstawiamy ich fragmenty.
Matki dzieci niepełnosprawnych od października ubiegłego roku dowożą swoje dzieci do szkół na własną rękę. I czekają w szkole na koniec zajęć po kilka godzin.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.