Minister nie da pieniędzy na rewitalizację

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Anna Stasiewicz

Minister nie da pieniędzy na rewitalizację

Anna Stasiewicz

Mimo, że bydgoskiemu projektowi zabrakło 4 punktów, Ministerstwo Rozwoju nie widzi możliwości rozszerzenia listy beneficjentów.

Przypomnijmy. Miasto starało się o pieniądze na projekt „Bydgoszcz - rzeka możliwości” w ramach konkursu „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Mieliśmy pecha, bo nasz projekt zajął 21. miejsce, a pieniądze otrzymały wnioski do miejsca... 20. W dodatku zabrakło nam zaledwie 4 punktów.

W sprawie interweniował prezydent Rafał Bruski oraz posłowie: Piotr Król i Paweł Olszewski. Ten drugi otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju. Nie jest ona niestety pomyślna dla naszego miasta. - Jednym z głównych założeń konkursu jest wypracowanie na potrzeby Ministerstwa Rozwoju modelowych rozwiązań prowadzenia rewitalizacji na obszarach miejskich - wyjaśnia Paweł Chorąży, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. - Oprócz dotacji miasta, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania, otrzymają również pomoc ekspercką ze strony doradców zakontraktowanych przez ministerstwo i m.in. dlatego regulamin konkursu nie przewiduje możliwości zwiększenia liczby przyznanych dotacji.

Oficjalnej odpowiedzi z Ministerstwa Rozwoju nie otrzymał natomiast prezydent Bruski. - Dysponujemy kartą oceny projektu, o którą wnioskowaliśmy - odpowiada Anna Strzelczyk-Frydrych z ratusza. - Chociaż „Modelowa rewitalizacja miast” to tylko jedno ze źródeł finansowania rewitalizacji Starego Fordonu, staramy się wykorzystać każdą możliwość finansowania ważnych inwestycji przy wsparciu zewnętrznych środków - dodaje.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.