W tym roku mija 80. rocznica kampanii wrześniowej. Choć Polska, słabsza od swoich przeciwników i pozbawiona wsparcia sojuszników, nie mogła z tego starcia wyjść zwycięsko, to jednak wielokrotnie polscy żołnierze dawali dowody bohaterstwa,...
Nad katolickim Krakowem górują dwa pogańskie kopce: Kraka i Wandy. Oba powstały w VI wieku. Wzajemne usytuowanie tych ogromnych ziemnych budowli jest nieprzypadkowe. Właśnie dziś, 6 lutego, obserwator na kopcu Wandy zobaczy zachód Słońca dokładnie...
Janusz Majewski powraca z nowym filmem. Słynny reżyser zakończył właśnie zdjęcia do thrillera „Czarny mercedes”.
Dwie osoby zginęły w zderzeniu trzech pojazdów, do jakiego doszło wczoraj około godziny 13 na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Orzechówek niedaleko Strykowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego opla podczas wyprzedzania...
Uczniowie zebrali ponad 15 tysięcy złotych na protezy dla 8-letniej dziewczynki Malak i 5,5-letniego chłopca Mansour, poszkodowanych w wojnie w Syrii. Zrobili to w ramach kampanii społecznej „Misja: Pomocna dłoń dla Aleppo”.
Decyzja marszałka wydaje się niezrozumiała i trudna do przyjęcia - uważa dr Maciej Białous, socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
Po pierwsze - trzeba mieć długie, zadbane włosy. Po drugie - chęć pomocy. Resztą zajmą się specjaliści ze Studia Fryzur „Pod Aniołami” w Białymstoku.
I to zwłaszcza tych najmniejszych. Te pieniądze pomagają im w codziennej działalności. Konferencję w tej sprawie zwołała wczoraj białostocka Platforma Obywatelska.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie robią za darmo kosztowne kursy, a po zakończeniu szkoły nie mają problemu ze znalezieniem pracy. - To superszkoła - zapewniają zgodnym chórem.
Spotkaliśmy się w sali szpitalnej, czasu mieliśmy dużo, by porozmawiać na różne tematy. Marian Wierzbicki, lat 85, okazał się chętnym do wspomnień i miał duży zapas opowieści. Urodził się w Augustowie w domu przy ul. Mostowej, róg Młyńskiej,...
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wysłała zaproszenia do sądów okręgowych. Specjaliści o. Tadeusza Rydzyka za unijne pieniądze będą uczyć sędziów tego, jak dbać o dobry wizerunek sądownictwa.
W szkołach szykuje się wspólny protest ZNP, Forum Związków Zawodowych i oświatowej „Solidarności”. Związkowcy ostrzegają, że zamierzają strajkować w pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty.
Maj, czerwiec, lipiec. To kolejne daty zakończenia poszczególnych remontów w mieście. Terminy się przesuwają, a mieszkańcom powoli kończy się cierpliwość. - Ile jeszcze można czekać? - denerwują się zielonogórzanie.
Choć twórca Pacha Poznań Dariusz M. jest prawomocnie skazany za kilka przestępstw, choć ciąży na nim nowy, nieprawomocny wyrok 3 lat więzienia, choć usłyszał nowe zarzuty gigantycznych wyłudzeń z SK Banku Wołomin, w październiku poznański sędzia...
Już niebawem powinna rozpocząć się modernizacja ulicy Długiej na odcinku od Lipowej do Marulewskiej. Powstanie też porządna jezdnia, dzięki której od Marulewskiej dojedziemy do ulicy Szymborskiej.
Patrząc na dzisiejszy Plac Bohaterów, trudno sobie wyobrazić, że będzie to miejsce pełne pięknej zieleni z efektownymi siedziskami, gdzie mieszkańcy będą mogli się „zresetować”.
Tego wydarzenia nie można przegapić. Bo zabawa szykuje się przednia. Na dodatek w koszulkach zaprojektowanych przez Ewę Mingę. I z humorem Romka Awińskiego. Wszystko po to, by pomóc małej Róży Rybskiej.
Zapytaliśmy nowosolan, jakich sklepów brakuje im w mieście. Lista jest długa, ale jest kilka, które powtarzają się najczęściej. Są szanse, że największe marzenie mieszkańców się spełni.
Kolejne miesiące mijają, a o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym dolnej części miasta nic nie słychać. To zaskakujące, tym bardziej że dokumentacja jest już gotowa. Wkrótce też ruszy kolejna część rewitalizacji, która... może zostać zniszczona przez...
Wkrótce powinno zakończyć się śledztwo przeciwko siedmiu funkcjonariuszom z usteckiego Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Słupsku.
To zmieniające się trendy na rynku pracy wymuszają na szkołach zawodowych otwieranie kierunków kształcenia przyszłych pracowników. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach zaczyna stawiać na logistyków i spedytorów . Na te same...
W 60 wypadkach na drogach powiatu żagańskiego zginęło w zeszłym roku o 16 osób więcej niż w 2017 r. Kilka dni temu żagańscy policjanci podsumowali rok służby.
Budynek Młodzieżowego Centrum Kultury się posypał. Miasto musi na remont wydać miliony. Wczoraj ogłoszono przetarg.
W Żarach przyjmowanie dzieci do przedszkoli odbywa się wyłącznie przez stronę internetową. Na stronie magistratu jest do tego instrukcja. Ale czy nie można normalniej, jak dawniej - pytają rodzice przyszłych przedszkolaków?
Wszystko wskazuje na to, że tylko do 28 lutego będzie można poślizgać się na łyżwach na lodowisku przed słupskim ratuszem, a za rok obiektu już nie będzie. Dlaczego? Słupszczanie wolą lód pod dachem w Redzikowie.
W środę 13 lutego zakończy się budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki. Dzięki niej zobaczymy rzeczkę z zupełnie innej strony.
W środę 6 lutego mija 30. rocznica rozpoczęcia obrad przy Okrągłym Stole. Rozmawiamy o nim z dr. hab. Krzysztofem Wasilewskim z biblioteki wojewódzkiej w Gorzowie, która z tej okazji organizuje u siebie konferencję. „Gazeta Lubuska” ma nad nią...
Tydzień temu pisałam o zaplanowanych w budżecie miasta Torunia inwestycjach rowerowych na rok 2019. Jednak nowe trasy dla rowerzystów planowane i budowane są nie tylko w naszym mieście, ale w całym regionie. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na...
Gdzie pochować zwierzaka, który przez lata był dla nas jak członek rodziny? We Włocławku grupa mieszkańców postuluje, by utworzyć cmentarz dla pupili. Trwa zbiórka podpisów.
Jesteśmy bardziej zadowoleni z życia, doceniamy dobre środowisko naturalne. Poprawiła się nasza sytuacja materialna - to wyniki badań GUS. Kujawsko-pomorskie nie wypadło w nich źle .
Od początku tego roku tylko ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa. Jest jednak szansa na to, że wrócą dwa takie dni w miesiącu, a całkowity zakaz nie wejdzie w życie.
Wybierali wysokie abonamenty, obciążające budżet gminy Ustronie Morskie, by za symboliczną złotówkę sprawić sobie, jako telefon służbowy, aparat z najwyższej półki. A gdy ich władza dobiegała końca, naruszając przepisy, sprzedawali sobie te...
W Zamęciu koło Szczecinka urodził się Alexander Georg von Humboldt, ojciec legendarnego przyrodnika i podróżnika Alexandra von Humboldta, który z bratem Wilhelmem patronuje najstarszemu berlińskiemu uniwersytetowi.
Prócz treningów, rozpoczęły się też sparingi. Nie brakuje turniejów halowych, lekkoatletycznych oraz zmagań na biegowych trasach.
To niewątpliwie rewolucja w rozliczeniach podatkowych: od 15 lutego system elektroniczny sam będzie rozliczał podatników. Choć oczywiście nie wszystkich. Jak to wygląda w szczegółach?
Północna Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców z regionu na organizowane wydarzenia pod hasłem „Zima szkoleń 2019”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.