GUS: Na Kujawach i Pomorzu doceniamy środowisko, jesteśmy bardziej zadowoleni z życia

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Jolanta Zielazna

GUS: Na Kujawach i Pomorzu doceniamy środowisko, jesteśmy bardziej zadowoleni z życia

Jolanta Zielazna

Jesteśmy bardziej zadowoleni z życia, doceniamy dobre środowisko naturalne. Poprawiła się nasza sytuacja materialna - to wyniki badań GUS. Kujawsko-pomorskie nie wypadło w nich źle .

Nie skarżymy się na hałas i zanieczyszczenie powietrza. 4 proc. więcej mieszkańców Kujaw i Pomorza jest ogólnie zadowolonych z życia, poprawiła się nasza sytuacja materialna.

Nie najgorszy portret regionu kujawsko-pomorskiego pokazują wstępne analizy badania spójności społecznej GUS 2018.

Ankieterzy odwiedzili domy w pierwszej połowie 2018 r., a teraz opublikowano wstępne dane. Poprzednio takie badania były prowadzone na początku 2015 r. Jest więc materiał do porównań.

Jak województwo kujawsko-pomorskie wypadło teraz? Jeśli chodzi o ogólne zadowolenie z życia - lepiej niż poprzednio. Poprawiła się sytuacja materialna gospodarstw, więcej mieszkańców dobrze ją ocenia, zmalało ubóstwo.

Nic dziwnego, przecież od kwietnia 2016 r. wypłacane są pieniądze z 500 plus. A z tej pomocy w regionie korzysta około 135 tys. rodzin.

W 2017 r. skokowo podwyższone zostały najniższe emerytury - skorzystała inna grupa mieszkańców.

Co ma wpływ na nasze zadowolenie z życia? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.