Zrobimy zakupy w dwie niedziele, a może i w każdą

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Agnieszka Domka-Rybka

Zrobimy zakupy w dwie niedziele, a może i w każdą

Agnieszka Domka-Rybka

Od początku tego roku tylko ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa. Jest jednak szansa na to, że wrócą dwa takie dni w miesiącu, a całkowity zakaz nie wejdzie w życie.

„Dokonujemy właśnie przeglądu tego, jaki wpływ ta ustawa miała na mniejsze sklepy, większe sklepy, rodzinne, ale przede wszystkim na ludzi” - ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Zapowiedział, że „w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem”.Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii zapytana w radiu RMF FM o możliwe rozluźnienie przepisów o zakazie niedzielnego handlu, powiedziała, że "nie ma takiej sytuacji, w której pod wpływem danych nie zmienia się wcześniej podjętych decyzji".

Korzystają dyskonty i stacje benzynowe

Ponadto, zgodnie z analizą ekspertów z Biura Analiz Sejmowych, obecna jedna niedziela na zakupach w miesiącu i zamknięcie sklepów we wszystkie takie dni od przyszłego roku, to rozwiązania niekoniecznie pożądane przez społeczeństwo.

Według informacji "Wiadomości Handlowych", eksperci z BAS sugerują, by zrezygnować z trzech niedziel objętych zakazem i wycofać się z dalszego zaostrzania przepisów, czyli z całkowitego zakazu.

Więcej o sprawie przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.