Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jest petycja w sprawie budowy cmentarza dla zwierząt we Włocławku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Joanna Chrzanowska

Jest petycja w sprawie budowy cmentarza dla zwierząt we Włocławku

Joanna Chrzanowska

Gdzie pochować zwierzaka, który przez lata był dla nas jak członek rodziny? We Włocławku grupa mieszkańców postuluje, by utworzyć cmentarz dla pupili. Trwa zbiórka podpisów.

Póki co trzeba płacić za utylizację zwierzaka. Niektórzy też zakopują zwłoki swoich pupili „na dziko” w przydomowych ogródkach lub pobliskich laskach. Takie rozwiązanie jest jednak zabronione prawem. Dzikie grzebowisko we Włocławku znajduje się na przykład w lasku przy ulicy Wiejskiej.

Toruń i Bydgoszcz mają grzebowiska

Cmentarzyska dla zwierząt to żadna nowość. Najwięcej znajduje się ich w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce funkcjonują od lat 90. ubiegłego stulecia. W całym kraju jest ich kilkanaście, między innymi w Toruniu czy Bydgoszczy. Grupa mieszkańców naszego miasta chce, by podobny obiekt powstał również we Włocławku. W tym celu powołano na początku lipca zeszłego roku stowarzyszenie „Włocławski Cmentarz Zwierząt”. Skupia ono miłośników zwierząt. - W naszych szeregach są członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, oddziału terenowego z siedzibą w Głuszynku, a ponadto zwykli mieszkańcy, których połączyła śmierć domowego zwierzątka - mówi Piotr Charaba, przedstawiciel zarządu stowarzyszenia.

Stowarzyszenie prowadzi aktualnie kampanię, której celem jest uświadomienie władzom miasta i mieszkańcom, że brak oficjalnego grzebowiska we Włocławku to naprawdę problem. Równolegle zbierane są podpisy poparcia tej inicjatywy. Pod petycją można podpisywać się w dwudziestu sześciu punktach rozsianych po całym mieście. Ich wykaz można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia. To między innymi sklepy zoologiczne, gabinety weterynaryjne. Warto dodać, że kampanią na Facebooku zainteresowanych już jest ponad osiemset osób.

Jak na ten pomysł zareagowały władze miasta? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Chrzanowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.