Do bloków przy ul. 9 Maja w Gorzowie już od lat mieszkańcy muszą jeździć po... betonowych płytach. Poza tym żyje się tu nieźle. Ludzie młodzi, zadbali o bezpieczeństwo. Dzieci mają się gdzie bawić.
Kończą się ferie w naszym regionie. Co jeszcze w tym czasie można robić?
Lubuskie szykuje się do przygotowania „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”. O co w niej chodzi?
Strażnicy miejscy: Też chcemy zabrać głos w aferze, dotyczacej „spania i zabawy telefonami”. Sprawa została ostatnio nagłośniona przez media.
Na planie filmu, do którego sceny kręcono między innymi w inowrocławskim więzieniu, spotkaliśmy wielu mieszkańców Kujaw. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu?
Czujemy się oszukani - pisze studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rzecznik Ewa Sapeńko wyjaśnia sprawę i zapewnia, że chodzi o naprawę liczników w akademiku.
Kolejny przedsiębiorca zainwestuje w mieście przygranicznym. Tym razem wybudowany zostanie market budowlany Mrówka.
Mimo że przełaje są traktowane jako etap przygotowań do startów na szosie, to Orlęta Gorzów i POM Strzelce Kraj. podeszły do nich poważnie.
Wracamy do sprawy śmierci nienarodzonych bliźniąt. 31 grudnia 2015 r. śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Decyzja jest nieprawomocna.
Place zabaw, siłownie, drobne remonty, oryginalne pomysły - budżety obywatelskie naprawdę zmieniają nasze miasta i gminy!
50 tysięcy złotych chce przekazać powiat żarski dla hospicjum. Jest jedno „ale”. Pieniądze nie mogą pójść na pensje.
Każdy jest w stanie sam przygotować pączki. Jak to zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę? O przygotowaniach do tłustego czwartku rozmawiamy z Katarzyną Siudą i Agnieszką Maciejowicz z Cukier Projekt.
Kontrowersyjny pomysł radnego Stefana Żyburta padł na ostatnim posiedzeniu rady miasta w Lubsku. Urzędnicy sprawdzą, czy to się może opłacić.
Ksiądz-poeta miał swoje słabości, malarz - poczucie humoru. Jako zwykłych ludzi pokazuje ich Magda Grzebałkowska.
O słynnym procesie sprzed 40 lat i towarzyszących mu do dzisiaj wątpliwościach rozmawiamy z Przemysławem Semczukiem autorem książki „Wampir z Zagłębia".
- Stosuj metodę drobnych kroczków, a dojdziesz do celu - mówi Dariusz Czeranowski, psycholog biznesu.
Zielonogórzanie w Sankt Petersburgu pokazali dobrą grę i zasłużenie zwyciężyli. Ciągle mają szanse na awans do Top-16 Pucharu Europy. W niedzielę wracają do ligi w Szczecinie.
Tłusty czwartek coraz bliżej. W tym roku dzień, w którym nie liczymy kalorii przypada 4 lutego. Już dziś warto przygotować się i poznać ciekawe pomysły na to, jak zamienić swoją kuchnię w cukiernię. Z konfiturami, bez nadzienia, czekoladą czy...
Seco/Warwick ze Świebodzina zaproponował współpracę uczniom liceum. Będą mogli mieć tam praktyki, spotkają się też z menadżerami, np. z USA.
Mieszkańcy Babimostu obchodzą ważną rocznicę, w Trzebiechowie uczniowie wystawią ciekawe przedstawienie. A jakie atrakcje czekają na zielonogórzan?
A w nich m.in. podsumowanie zachowania kierowców podczas ferii.
W większości domów kultury zakończenie ferii odbywa się już dzisiaj, 29 stycznia. Jakie niespodzianki przygotowano dla najmłodszych? Przeczytajcie sami!
Podział pieniędzy w funduszu sołeckim jest prosty. Najwięcej dostają te wsie, które mają największą liczbę mieszkańców.
Świderki, oponki, faworki - przepisy na koniec karnawału.
Bogusław Kaczyński, wybitny krytyk i popularyzator muzyki klasycznej, spoczął na warszawskich Powązkach. Żegnała go rodzina oraz artyści i politycy.
Szwecja zapowiada deportacje uchodźców na masową skalę. Finlandia odsyła cudzoziemców do Rosji, również Niemcy zawracają ludzi z granicy.
Dzieją się dzieje na naszych oczach, jesteśmy świadkami przemian, o których opowiadać będziemy wnukom.
Rada powiatu słubickiego nie była w stanie dogadać się w sprawie budżetu. Ustali go więc Regionalna Izba Obrachunkowa. Co to oznacza dla mieszkańców?
Pożar niemal doszczętnie zniszczył w czwartek, 28 stycznia dom przy ul. Odrzańskiej w Zielonej Górze Nowym Kisielinie. Bez dachu nad głową zostały trzy osoby. Potrzebują pomocy.
Cały czas toczy się - objęte tajemnicą - śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia w pobliżu jednej z zielonogórskich dyskotek.
Wczoraj o życie mieszkańca Chrobrowa walczyli zielonogórscy lekarze.
Rząd chce, by samorządy mogły same decydować, ile ma kosztować zostawienie auta w centrum miasta. Resort infrastruktury analizuje związane z tym kwestie prawne, bo należałoby zmienić ustawę.
Aż 39 proc. z nas przyznaje się do niewierności małżeńskiej. Najczęściej to zatrudnieni w korporacjach, przedstawiciele wolnych zawodów i pracownicy fizyczni
Na razie 11 prokuratorów z regionu zapowiedziało, że pożegna się z pracą w prokuraturze. W całym kraju może ich odejść w tym roku nawet 300.
Domicela Kopaczewska rozpocznie 1 lutego pracę w Toruniu. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora nowego departamentu - edukacji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.