Była poseł PO Domicela Kopaczewska będzie dyrektorem w urzędzie marszałkowskim

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Małgorzata Goździalska

Była poseł PO Domicela Kopaczewska będzie dyrektorem w urzędzie marszałkowskim

Małgorzata Goździalska

Domicela Kopaczewska rozpocznie 1 lutego pracę w Toruniu. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora nowego departamentu - edukacji.

Nowy departament został utworzony w końcu 2015 roku i jest efektem zmian w strukturze organizacyjnej urzędu marszałkowskiego. Wcześniej bowiem był departament edukacji i sportu. To połączenie się podobno nie sprawdziło. Mamy więc teraz w urzędzie departament sportu i turystyki. I oddzielnie departament edukacji.

Dyrektorem tego ostatniego będzie związana z Platformą Obywatelską Domicela Kopaczewska z Włocławka, która po trzech kadencjach spędzonych w Sejmie pozostawała bez pracy. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie zdobyła bowiem mandatu poselskiego. Domicela Kopaczewska będzie dyrektorem wyłonionym w trakcie naboru. Z dwóch kandydatów, którzy się zgłosili, lepszą okazała się była poseł.

Domicela Kopaczewska zajmuje się sprawami edukacji od trzydziestu lat. Zanim została posłem, była kuratorem oświaty w dawnym woj. włocławskim, a także kuratorem oświaty w woj. kujawsko-pomorskim, kierowała pracownią doskonalenia kadry kierowniczej i nauczycieli w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym we Włocławku. Była też dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim. W Sejmie zawsze pracowała w komisji edukacji, w ostatniej kadencji jako przewodnicząca tej kadencji. Z wykształcenia jest pedagogiem, na Politechnice Łódzkiej skończyła studia podyplomowe z organizacji i zarządzania w oświacie. - Z wynikiem celującym - podkreśla.

Jak radni województwa komentują nowe zajęcie byłej poseł?

Wojciech Jaranowski (PiS) nie ma złudzeń, że stanowisko w urzędzie marszałkowskim zostało ewidentnie utworzone dla Domiceli Kopaczewskiej.

- Nie tak dawno przecież łączyliśmy edukację ze sportem - mówi.

Zdaniem Jaranowskiego, była poseł PO powinna wrócić do pracy do szkoły i "doświadczyć tego, czego złego narobiła w oświacie".

Ale radny Stanisław Pawlak (SLD) uważa, że Kopaczewska to dobry wybór. - Ma odpowiednie kompetencje - mówi. - A poza tym jestem lokalnym patriotą i cieszę się, gdy ktoś z Włocławka sięga po dyrektorskie stanowiska.

Była poseł będzie dojeżdżać do Torunia własnym autem.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.