Mieszkanka ul. Kowalskiej w Słupsku twierdzi, że odpadki z jej okolicy nie są regularnie wywożone. Śmieci nie mieszczą się w pojemniku.
Nasz czytelnik ze Słupska twierdzi, że po niedzielnych opadach śniegu nie widać, że przy moście Kowalskim jest przejście dla pieszych. Wszystko dlatego, że brakuje tam znaków pionowych. Ich ustawienie zapowiada Zarząd Infrastruktury Miejskiej.
Mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tego powodu poprosiliśmy kilka znanych osób, by powspominały swoich dziadków.
W sierpniu Gimnazjum nr 2 w Słupsku zostanie wygaszone, a we wrześniu jego miejsce zająć ma Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Do nowej siedziby przeniesie się ponad 377 uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli. Internat i stołówka ekonomika...
Jedyne w województwie konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 odbyły się w poniedziałek w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli.
Obwodnica Kożuchowa mogłaby być dojazdem w kierunku węzła na autostradzie A4 oraz do drogi ekspresowej S3. Przyda się znaczenie tej trasy dla wojska.
O likwidacji dużych domów dziecka i umieszczeniu ich podopiecznych w rodzinach zastępczych oraz małych placówkach rodzinnych mówi się w Polsce od 2011 roku. Na wprowadzenie zmian samorządy mają czas do 2020 roku. W Poznaniu wiele już w tej sprawie...
Politycy i samorządowcy chcą wyjaśnienia okoliczności, w jakich zlecono prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów. - Prezydent Jaśkowiak powinien dokładnie przeanalizować sprawę i wyciągnąć...
22 stycznia w egzotycznej Panamie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Wśród uczestników nie zabraknie też Polaków, w tym osób z naszego regionu.
Masz jedno proste hasło do wielu kont w sieci, w tym do poczty e-mailowej? Robisz nieświadomie przysługę hakerom. Przeczytaj, dlaczego.
W szpitalu w Skwierzynie zamknięto wszystkie oddziały, co zaniepokoiło i oburzyło Czytelników. Prezes uspokaja, że mieszkańcy mogą korzystać z podstawowej opieki medycznej, a osoby wymagające pobytu w szpitalu są przewożone do innych miast....
Ten projekt zostanie skończony nie w lutym, ale prawdopodobnie w czerwcu. Chodzi o system zapewniający sprawniejsze zarządzanie komunikacją miejską we Włocławku.
Krzyś, po tym jak stracił rodziców w tragicznym wypadku, jest pod opieką babci i z nią mieszka. Kilka dni temu w ich domu wybuchł pożar...
Jedna z głównych ulic miasta, Armii Krajowej, nie wygląda zbyt dobrze. A przecież to wizytówka miasta. Czy wreszcie po latach remontu doczekają się stojące przy niej kamienice?
Chciałbyś już wyrzucić świąteczne drzewko do kosza? Wstrzymaj się. Bo będzie zalegało koło śmietnikowej altany. Najbliższe odbiory żywych drzewek będą dopiero w lutym. Podpowiadamy konkretnie gdzie i kiedy.
Gorzowianie, jest sprawa. Zbierzcie się ze znajomymi, przyjaciółmi, sąsiadami i już bierzcie się za przygotowanie listy inwestycji i remontów, jakie są niezbędne na waszym osiedlu. Zaraz rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego.
Co objazd, to dziury. Na fatalny stan dróg skarżą się już nie tylko mieszkańcy Zuchów, ale także ze Zwiadowców czy centrum.
W poniedziałek 21 stycznia w południe na koncie Kubusia Śmiejewksiego było 634 tys. zł. Do końca akcji zostały cztery dni i ponad 80 tys. do zebrania.
Trzy mieszkania dla wchodzących w dorosłość wychowanków pieczy zastępczej oddano do użytku w Szczecinku.
W lipcu ub. roku ówczesny wiceprezydent Jerzy Wolski podpisał umowę na kompletną dokumentację projektową nowego, przebudowanego amfiteatru. Wtedy zakładano, że cała, ogromna inwestycja pochłonie ok. 30 mln zł. Dziś wiadomo, że nowy amfiteatr może...
W roku 2019 na kolejną pulę funduszy europejskich mogą liczyć przedsiębiorcy. Nie zabraknie rozwiązań wspierających ekologię, szkolnictwo zawodowe, rodziców małych dzieci, ekonomię społeczną.
Co kandydaci do służby mają ze sobą zabrać? Jak wygląda kwalifikacja i dlaczego jest obowiązkowa?
„Choroba” połowy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 w poniedziałkowy ranek zaskoczyła wszystkich - rodziców, uczniów, dyrekcję i resztę grona pedagogicznego.
Po zabójstwie Pawła Adamowicza także inni samorządowcy zaczynają głośno mówić o nienawiści, z jaką spotykają się na co dzień. Prezydent Leszna pokazał list z wyzwiskami pod swoim adresem, jaki otrzymał na początku stycznia. Wcześniej ktoś przesłał...
Miasto ruszyło ze sprzedażą nieruchomości - także tych pod domki jednorodzinne. Na preferencyjne warunki jednak nie ma co liczyć... Bo program "Zbuduj swój dom w Bydgoszczy" już nie działa.
Jak to się stało, że oficer Armii Czerwonej, który w czasie wojny został komendantem wojennym Krotoszyna, 20 lat później został honorowym obywatelem miasta, a pamięć o nim pielęgnowana jest do dziś?
Z Beatą Tuz-Lubińską, psycholożką z Kliniki Uniwersytetu SWPS rozmawiamy o współczesnych babciach i dziadkach oraz ich roli w rodzinie.
Chociaż prokuratura wybrała ponad 100 prokuratorów w całym kraju, którzy będą zajmowali się przejawami mowy nienawiści, na razie niewiele jak konkretnie miałaby wyglądać ich praca.
Urodziła się niedaleko Sępólna Krajeńskiego, a Piła stała się jej małą ojczyzną, kiedy miała trzynaście lat. - Czuję się pilanką. Tu dojrzewałam, uczyłam się, zawierałam przyjaźnie. Również tutaj pracowałam i działałam społecznie - wylicza Wanda...
Rządowy program przewiduje wypłatę świadczeń rodzicielskich do wysokości najniższej emerytury.
Adrian Nowak w rundzie wiosennej zagra w KS-ie Wiązownica. Zawodnik w nowym klubie chce odbudować formę, by w przyszłości wrócić do Wisłoki Dębica jako lepszy zawodnik.
Helene Rousseaux, siatkarka Developresu Rzeszów, która przechodzi rehabilitację po zabiegu kolana, nie może się doczekać powrotu na parkiety Ligi Siatkówki Kobiet. - Kiedy przyszłam na mecz, zobaczyłam grę, poczułam emocje, pomyślałam, “Chcę...
Rozmowa z Markiem Zielińskim, dyrektorem Departamentu Obywatelstwa i Repatriacji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Tzw. afera podkarpacka wywołała polityczne trzęsienie ziemi i zmiotła ze stanowisk kilka prominentnych osób na Podkarpaciu. Jaki jest obecnie bilans największej od lat afery na Podkarpaciu?
Zainwestował w sporą ilość papierosów i wymyślił bezpieczną drogę przemytu przez zieloną, polsko-ukraińską granicę w Bieszczadach. Ukrainiec doszedł do wniosku, że idąc dnem strumyka nie zostawi po sobie śladów.
Rozmowa z Anną Jurksztowicz, szczecinianką, piosenkarką, producentką muzyczną, od półtora roku babcią.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.