To ostatnie miesiące funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 73 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ulicy Drzymały. Z dniem 31 sierpnia zostanie ona zlikwidowana.
Rozgrywki I ligi koszykarzy nabrały przyspieszenia. Po weekendowej 18. kolejce, dziś rozegrana zostanie 19. seria spotkań. Drugi mecz z rzędu w roli gospodarza rozegra Energa Kotwica Kołobrzeg. Kibiców znad Parsęty czekają wyjątkowe emocje. O...
Ten remont kosztował Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie ponad 200 tys. złotych. Hala sportowa przy ul. Orlej ma znowu działać od lutego.
Na ponad 1,8 miliardów złotych zadłużeni są mieszkańcy województwa lubelskiego. Na co najczęściej zaciągamy pożyczki? Głównie na wyposażenie kuchni i salonu.
Już 26 marca koszalińska hala zamieni się w baletową scenę. Wystąpi na niej jeden z najpopularniejszych na świecie zespołów teatralno-tanecznych - Moscow City Ballet.
Politolodzy UMK nie zgadzają się na likwidację swojego wydziału. W opublikowanym stanowisku zarzucają władzom UMK poważną niekonsekwencję.
Marcin Racinowski, niegdyś instruktor rekreacji ruchowej osób niepełnosprawnych w kołobrzeskim MOSiR-rze, założyciel Fundacji Wspierania Sportu Osób Niepełnosprawnych, został pełnomocnikiem prezydenta do spraw osób z niepełnosprawnością. Chce...
W Sądzie Okręgowym w Koszalinie wyrok usłyszał 35-letni Bogdan D. Na ulicy brutalnie zaatakował 14-latkę. Sąd wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności.
Od kwietnia pracownicy domów pomocy społecznej mają otrzymać podwyżkę z wyrównaniem od stycznia. Na jakie pieniądze mogą konkretnie liczyć?
Poszło o słowa o skandalu, jakim jest publiczne finansowanie muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu. Śledztwa nie było, a to podobno drugi skandal.
Trwa akcja „Warto jeździć z kulturą”. Tym razem Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu akcentuje dwie kwestie – właściwe przewożenie bagażu w autobusach i tramwajach oraz apeluje, by nie zajmować miejsc tuż przy drzwiach pojazdu.
Hubert choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To choroba genetyczna, która polega na obumieraniu neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za pracę mięśni, wskutek czego zaczynają one słabnąć i stopniowo ulegają zanikowi.
Dzięki dobrym sercom torunian Hospicjum „Nadzieja” niedługo uzyska specjalistyczny sprzęt wart 50 tys. złotych na pomoc swoim podopiecznym.
Jak to się stało, że oficer Armii Czerwonej, który w czasie wojny został komendantem wojennym Krotoszyna, 20 lat później został honorowym obywatelem miasta, a pamięć o nim pielęgnowana jest do dziś?
Po zabójstwie Pawła Adamowicza także inni samorządowcy zaczynają głośno mówić o nienawiści, z jaką spotykają się na co dzień. Prezydent Leszna pokazał list z wyzwiskami pod swoim adresem, jaki otrzymał na początku stycznia. Wcześniej ktoś przesłał...
Ruszyła II edycja programu Legia Akademicka. To ochotnicze szkolenie wojskowe studentów, przygotowujące kadry podoficerskie. Nabór trwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, UMCS i KUL.
Zaczęło się od planów budowy drogi w kolonii Wachu Zamostki. Gdy prace się zakończą, poziom drogi będzie podniesiony w stosunku do posesji. Właściciele Muzeum Kurpiowskiego obawiają się, że będzie im zalewało parking. Zwrócili się o pomoc do...
O likwidacji dużych domów dziecka i umieszczeniu ich podopiecznych w rodzinach zastępczych oraz małych placówkach rodzinnych mówi się w Polsce od 2011 roku. Na wprowadzenie zmian samorządy mają czas do 2020 roku. W Poznaniu wiele już w tej sprawie...
Syn Stanisława Glinki z Ostrołęki prowadzi swój biznes w hali targowej Feniks, jest też - i to niemałym - udziałowcem Kurpiowskiego Centrum Handlowo-Usługowego, czyli właściciela obiektu.
Czemu w Ostrołęce, głównie w kinie, na basenie, nie są tolerowane karty wielkiej lub dużej rodziny z pobliskich gmin? - zapytała nas pani Anna z gminy Czerwin.
Temat drąży, nie kryjąc oburzenia, Leonard Olszewski, mieszkaniec gminy Różan. Co na to burmistrz? Czy jest szansa, że w Różanie popłynie gaz?
Stowarzyszenie „Europa Tradycja” apeluje do samorządowców z regionu, by głośno wypowiadali się na temat obecności religii w szkołach.
Kibice Stali Rzeszów muszą się pogodzić, że w tym roku „Żurawie” w żadnej lidze już nie pojadą. Nie ma na to najmniejszych szans. Żużel jednak z Rzeszowa nie zniknie. Planowane są przynajmniej trzy turnieje towarzyskie, nadal będzie działać...
Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął postępowanie w sprawie usunięcia pomnika w Birczy, poświęconego obrońcom tej miejscowości przed atakami UPA.
Ponad 80 pań i panów wzięło udział w dwóch castingach do konkursów Miss Podlasia, Miss Nastolatek i Mister Podlasia 2019, które odbyły się w białostockiej redakcji „Gazety Współczesnej“.
Ewa Jenewa zasiliła niedawno szeregi Developresu SkyRes Rzeszów. Siatkarka zaliczyła swój debiut w przegranym po tie-breaku meczu z Grot Budowlanymi Łódź.
Weronika i Sławomir z Jasła na kartach historii zapisali się jako pierwsi, którzy przeszli Łuk Karpat zimą. W 88 dni pokonali 2200 km zmagając się z deszczem, brodząc po kolana w błocie, walcząc ze śnieżycami, tęgim mrozem , nocując w namiocie i...
Jak na razie nie sprawdziły się „czarne prognozy”, które przewidywały masowy napływ do Podkarpackiego nielegalnych imigrantów z Afryki i Azji.
- Jeżeli sięga się po inne gminy, ich części i majątek, to uczciwie byłoby zrekompensować stratę - mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.
Styczniowy zryw miał dać wolność. Skończył się jednak dramatyczną w skutkach klęską powstańców. Czy istniała szansa na wyzwolenie kraju spod zaborczego jarzma?
Prokuratura w Rybniku zakończyła śledztwo w sprawie makabrycznego wypadku drogowego, do którego doszło 9 września 2017 roku na A1 w Czerwionce-Leszczynach.
Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie nie podoba się patron Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, którym jest 2 Pułk Nocnych Bombowców „Kraków”, bo to nazwa „propagująca komunizm”. Władze Malborka mają zupełnie inne zdanie.
Siedem lat temu mieszkańcy Waplewka - niewielkiej wsi w gminie Stary Targ - wysłali do wójta pierwsze pismo z prośbą o doprowadzenie do ich miejscowości wodociągu. Każdego roku prace odkładano, bo były pilniejsze potrzeby. Wodociąg i tak nie...
Na parkingu za budynkiem przychodni trwają prace budowlane. Wykonywane są tam przyłącza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Większość nauczycieli, którzy w ubiegłym tygodniu poszła na zwolnienie lekarskie w ramach protestu dotyczącego podwyżki płac, dziś wróciła do szkoły. Nadal jednak brakuje nauczycieli w niektórych placówkach oświatowych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.