Joanna Krężelewska

4 lutego zacznie się obowiązkowa kwalifikacja wojskowa. Kto musi się stawić przed komisją?

Komisja nadaje jedną z kategorii: A - zdolny do służby wojskowej; B - czasowo niezdolny do służby; D - niezdolny do służby  w czasie pokoju; E - trwale Fot. Radek Koleśnik Komisja nadaje jedną z kategorii: A - zdolny do służby wojskowej; B - czasowo niezdolny do służby; D - niezdolny do służby w czasie pokoju; E - trwale niezdolny do czynnej służby.
Joanna Krężelewska

Co kandydaci do służby mają ze sobą zabrać? Jak wygląda kwalifikacja i dlaczego jest obowiązkowa?

Wojewoda zachodniopomorski ogłosił termin przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. Dla poszczególnych miast i powiatów terminy są różne, generalnie kwalifikacja potrwa od 4 lutego do 26 kwietnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych.

Dlaczego nadal przeprowadza się kwalifikację wojskową, skoro powołań do zasadniczej służby nie ma od lat?

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.