Uwaga! Znowu dzwonią oszuści. Jest jedna poszkodowana - tym razem to 77-letnia mieszkanka Koszalina.
Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Białogardzie radni jednomyślnie zatwierdzili projekt uchwały, którą zajęli zdecydowane stanowisko w sprawie „działań Ministerstwa Sprawiedliwości zmierzających do likwidacji IV Wydziału Pracy w Sądzie...
Niskie bezrobocie oraz rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce doprowadził do sytuacji, iż pracownicy zagraniczni przestali być sposobem na oszczędność, lecz stali się ratunkiem dla funkcjonowania polskich firm. W jakich branżach...
Inwestycje drogowe w powiecie szczecineckim warte kilkanaście milionów złotych czekają, aż biurokracja poradzi sobie z nowym sposobem ich dofinansowania.
Konkursu wiedzy patriotycznej o Romanie Dmowskim rozstrzygnięty. Wręczenie nagród miało miejsce w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku.
- Żeby wygrać w lotto, trzeba wysłać kupon - odpowiada prezydent Jacek Wójcicki. Tak tłumaczy ryzykowny krok, jaki chce wykonać magistrat.
Nie brakowało inwestycji w 2018 roku w Nowej Soli. Ciągle się coś budowało, a jedno ważne miejsce się zamknęło. Co było kitem, a co okaże się hitem?
Marek G., były komendant Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej na poznańskim lotnisku Ławica, został uznany winnym stosowania mobbingu wobec swoich pracowników. W środę sąd wydał prawomocny wyrok. Mężczyzna ma zapłacić karę grzywny oraz nawiązki...
Zbiorowa mogiła ośmiu żołnierzy poległych w walce z bolszewikami w 1920 opuszczona! - alarmuje włocławianin. Jest pomysł przeniesienia szczątków.
Policja przeprowadzi audyt w poznańskim Urzędzie Miasta w zakresie bezpieczeństwa. To efekt spotkania, o które policję poprosiły władze Poznania po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wiadomo również, że osobistej ochrony nie otrzyma...
Stare choroby zakaźne wracają, a w mieście zlikwidowano jedyny dziecięcy oddział w szpitalu zakaźnym. Sprawa bulwersuje rodziców. Część małych pacjentów będzie kierowana do... Bydgoszczy.
Ktoś wysłał do urzędu wojewódzkiego w Lublinie mejl z informacją o bombie. Wszystkie służby ruszyły do akcji. Ładunku nie znaleziono. To już drugi taki przypadek w Lublinie w ciągu tygodnia.
Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W sierpniu w Darłówku utonęło troje dzieci z Sulmierzyc koło Krotoszyna. Właśnie ogłoszono wyniki kontroli kąpieliska przeprowadzonej przez NIK. Ta wykazała nieprawidłowości.
Hubert choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To choroba genetyczna, która polega na obumieraniu neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za pracę mięśni, wskutek czego zaczynają one słabnąć i stopniowo ulegają zanikowi.
Projekt lubelskiej uchwały antysmogowej jest już gotowy. Oprócz niej jest też wykaz rekomendowanych działań.
Za dziesięć lat odsetek cięć cesarskich w Polsce ma wynosić nie więcej niż 30 proc. Teraz w naszym województwie już prawie co drugi poród kończy się cesarką. Ministerstwo Zdrowia chce to ograniczyć.
Anna Jakowczyk twierdzi, że prezes spółki nazwał ją wariatką. Narzeka, że pracuje od dziewięciu lat, a dostała podwyżkę dopiero po tym, jak poszła do sądu. Prezes KPKM Dariusz Ciszewski zaprzecza: żadnej dyskryminacji nie było.
Narażony na smog jest każdy z nas, ale najbardziej negatywny skutek wywołuje u osób chorujących na astmę czy inne choroby związane z układem oddechowym - mówi lek. med. Irena Kędzierska, specjalista chorób płuc i alergologii.
Rozmowa z Adrianem Boguckim, środkowym Miasta Szkła Krosno, powołanym do reprezentacji Polski na mecze eliminacji MŚ z Chorwacją i Holandią.
Dwóch piłkarzy Rzemieślnika Pilzno dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Są też jednak dobre informacje dla kibiców 6. drużyny 4 ligi podkarpackiej.
Przed sądem zeznania złożyły także dwie młode kobiety - fryzjerka oraz kosmetyczka.
Na piątkowej sesji budżetowej rady miasta Jarosławia, znajdzie się m.in. projekt autorstwa radnych PiS, który zakłada, aby miasto dawało jednorazową zapomogę w wysokości 700 zł z tytułu urodzenia się dziecka.
Imiona Hanna, Zofia, Julia, Maja i Zuzanna to najpopularniejsze imiona, jakie w 2018 roku dostawały urodzone w naszym regionie dziewczynki. Chłopców najczęściej nazywaliśmy: Jan, Jakub, Aleksander, Szymon oraz Michał.
Do końca marca władze Krosna chcą złożyć wniosek o powiększenie terytorium miasta o 122 ha. Tymczasem wójtowie gmin Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne zwierają szyki w sprawie obrony swoich granic.
Dwóch oskarżonych o udział w organizacji urodzin Hitlera ma dodatkowe zarzuty: hajlowania w podrybnickich Boguszowicach. Gdzie? W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.
- Nikt nie dba o krótki odcinek drogi przy ul. Piłsudskiego, prowadzący do bloku numer 7 - twierdzi nasza czytelniczka ze Słupska.
Z 250 tysięcy złotych zaplanowanych na kartę słupszczanina w ubiegłym roku nie wydano dotychczas nawet złotówki. Nowa władza w ratuszu odziedziczyła stary problem i rozpoczyna od początku. Od harmonogramu.
Pożegnanie Macieja Biernackiego z białostocką Platformą Obywatelską to pierwsze tak znaczące rzucenie legitymacji partyjnej od wyPiSu Rafała Rudnickiego.
Szczecińscy radni uchwalili, podczas wtorkowej sesji rady miasta, tegoroczny budżet oraz wieloletnią prognozę finansową naszego miasta.
Jest już wyłoniony wykonawca modernizacji i rozbudowy monitoringu wizyjnego Stargardu.
Najwcześniej za dwa miesiące poznamy wykonawcę szczecińskiego aquaparku. To oznacza kolejne opóźnienie w powstaniu obiektu. Według władz miasta, duże zainteresowanie oferentów to dobry znak.
Alkohol to największy problem stojący na drodze do pomocy podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. Stąd pomysł o współpracy placówki z Całodobowym Oddziałem Terapii Uzależnień od Alkoholu w Centrum Zdrowia Psychicznego.
Nasza czytelniczka poszła z siostrą na obiad w Słupsku. Twierdzi, że pizza była zimna, a ziemniaki w innym daniu przegotowane i przesolone.
19 stycznia 1945 r. do Łodzi wkroczyła Armia Czerwona. Dymy unosiły się nad więzieniem w Radogoszczu, które uciekający Niemcy spalili. Śmierć poniosło tam 1,5 tys. więźniów. Po latach okupacji niemieckiej życie w mieście powoli wracało do normy,...
Cieszyn chce sprzedać jedną z najpiękniejszych modernistycznych willi w mieście: willę Elizy Niemcowej przy Miarki. Dzisiaj miasta nie stać na remont budynku, choć po gwałtownej dyskusji przyszłość willi nie jest wcale pewna.
Normy zanieczyszczenia powietrza w Częstochowie ostatnich dniach są przekraczane wielokrotnie. Do stanu jakości powietrza przyczyniają się sami mieszkańcy, paląc byle czym w piecach. Czym pali się w częstochowskich piecach sprawdzą drony.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.