To już piętnaście lat, od kiedy grupa Feel wywołała w Polsce „feelomanię” za sprawą piosenki „A kiedy jest już ciemno”. W rozmowie z nami wokalista Piotr Kupicha podsumowuje dotychczasowe sukcesy zespołu. A przy okazji zdradza, jakie samochody...
- Onet robi wywiady z jeńcami wojennymi – napisał do mnie przyjaciel. - Właśnie się zastanawiamy, czy jak siedziałeś w ziemiance Al-Kaidy, to byłeś chętny do szczerych wywiadów?
Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski oznajmił nagle, że może najlepiej zrezygnować z pieniędzy europejskich - Krajowego Planu Odbudowy. Jak to łatwo rzec z pozycji wpływowego polityka obozu władzy: rezygnujemy. Tak samo łatwo premierowi...
Wydawać by się mogło, że arytmetyka nie powinna się poddawać światopoglądowi. Jednak z niewiadomych przyczyn dwadzieścia tysięcy śpiewających na placu Piłsudskiego pierwszego sierpnia warszawiaków (i przyjezdnych) wyglądała na lekko licząc z pięć...
Podczas wakacji mamy okazję więcej przebywać w towarzystwie naszych dzieci, postarajmy się więc, by z tego wynikło jak najwięcej korzyści. Pomijam sprawy uczuć i więzów rodzinnych, o które w natłoku obowiązków zawodowych (u rodziców) i szkolnych...
Drewnale w Sitawce, Panderoza, zalew w Korycinie - między innymi o tych miejscach śpiewa Maciej Nietupski. W ten nietypowy sposób chce reklamować lokalne atrakcje.
Rozmowa z Ryszardem Kijakiem, przewodniczącym podlaskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
11 położnych z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu uruchomiło akcję „Historie Porodowe”, której celem jest promowanie karmienia piersią. O tym, dlaczego to takie ważne mówi Agnieszka Nowak, położna i jedna z organizatorek.
Cudze pieniądze wydaje się chętnie, mniej chętnie oddaje się długi. Niektórzy wymyślają najdziwniejsze uzasadnienia, dlaczego nie płacą rachunków, rat kredytowych i faktur.
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych i Neuca znalazły się w zestawieniu pięciu największych firm farmaceutycznych Polski, przygotowanym przez portal biznesowy Gieldomania.pl. Według ekspertów, obecnie koniunktura sprzyja tej branży.
Gospodarze, którzy chcą nadal opiekować się osobami starszymi czy niepełnosprawnymi potrzebują prawnych ułatwień. Wielu z nich nie zamierza zakładać firm, by móc podjąć opiekę. Resort rolnictwa obiecuje pomoc.
W sierpniu 1945 r. Amerykanie zrzucili bomby atomowe na dwa japońskie miasta. Wybuchy zmiotły je z powierzchni ziemi i zabiły dziesiątki tysięcy mieszkańców.
Wyznacznikiem wartości człowieka w społeczeństwie komunistycznym była praca, wokół której miała być skoncentrowana ludzka aktywność. W artykule czternastym konstytucji PRL z 1952 r. znalazło się stwierdzenie, że „praca jest prawem, obowiązkiem i...
- Szanujcie wszystkie kobiety. Póki co je dzielicie - mówiły w środę 3 sierpnia w Gorzowie przedstawicielki Prawa i Sprawiedliwości. Zwracały się do posłanek PO - feministek i aktywistek kobiecych.
W środku lata wielu Polaków robi zapasy węgla i drewna na zimę. Tani węgiel można kupić w internecie, a drewno opałowe jest w dużych sieciach, tyle że o wiele droższe niż w ubiegłym roku.
Nadal zdarzają się telefony osób, które przyjechały np. z Mariupola, takich rozmów się nie zapomina – mówi Weronika Matusz, jedna z wolontariuszek, która udziela informacji na infolinii.
Zakaz produkcji na ugorach w Unii Europejskiej na razie nie będzie obowiązywał. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w obliczu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
Libańczycy nie są licznym narodem. Na obszarze liczącym niewiele ponad 10 000 kilometrów kwadratowych zamieszkuje cztery i pół miliona osób, z czego około 40% stanowią chrześcijanie podzieleni na różne wyznania. Liban jest ojczyzną maronitów,...
Kiedy walczył w Powstaniu Warszawskim, miał 22 lata. Na Starym Mieście był do końca. Wyszedł z niego wraz z ludnością cywilną. Pojmany przez Niemców, przeszedł hitlerowski obóz w Mathausen-Gusen. Dziś ma blisko 100 lat i jest w doskonałej formie....
Z okazji 82. rocznicy powstania Dywizjonu 303 prezentujemy wywiad z Arkadym Fiedlerem z 2018 roku. Został on przeprowadzony z okazji premiery filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".
„Z urządzeń kąpielowych korzystają dzisiaj zazwyczaj obie płcie wspólnie. Mężczyźni i kobiety mało lub prawie nic nie ubrane spotykają się i zabawiają się w wodzie” – czytamy w poradniku ks. Feliksa Bodzianowskiego pt. „Pełnia życia. Młodym Polkom...
Był jednym z nielicznych krośnieńskich Żydów, którzy przeżyli II wojnę światową. Jedynym, który ocalał z sześcioosobowej rodziny. Choć prawie całe dojrzałe życie mieszkał w USA, to do Krosna, miasta swojej młodości przyjeżdżał wiele razy.
Jest szansa, że tzw. program azotanowy (stosowany w Unii Europejskiej) zostanie zaktualizowany, co dla polskich rolników przekłada się na sensowne zmiany. Takie, które nie będą utrudniać im pracy.
Beniaminek Widzew Łódź wniósł wiele dobrego do PKO Ekstraklasy. Na dystansie trzech kolejek może pochwalić się rekordem frekwencji oraz najliczniejszym wyjazdem.
Papież Franciszek weźmie udział we wrześniowym spotkaniu przywódców religijnych w Kazachstanie. Wcześniej mówił, że ma nadzieję spotkać się tam z patriarchą Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, który wspiera wojnę na Ukrainie.
Adrian Kaczyński ma 28 lat. Tuż po ukończeniu szkoły średniej (ZSZ nr 1 w Ostrołęce), wyjechał do Niemiec. Od dwóch lat głośno o nim w kręgach fanów elektronicznej muzyki tanecznej w Europie. I nie tylko!
W czasie trwającego dwa miesiące zrywu powstańcy pokazali, że potrafią gromić Niemców. Do historii przeszły m.in. heroiczna obrona Woli, walki o Stare Miasto i Powiśle.
Rozmowa z Agnieszką Cubałą, pasjonatką historii Powstania Warszawskiego, autorką m.in. „Wielkopolan'44”, książki wydanej właśnie przez Dom Wydawniczy Rebis Sp. z o.o. i trafiającej teraz do księgarń.
Niemcy obiecały Polsce i innym krajom Europy Środkowej wsparcie sprzętowe w zamian za postsowieckie czołgi i wozy opancerzone, które te państwa wysłały na Ukrainę. Berlin jednak nie wywiązał się z umowy. Opozycja i niemieckie media krytykują rząd...
– Nawet wiedząc, to co wiedzieli, powstańcy podjęli, można powiedzieć, decyzję moralną. Bo dla tych młodych ludzi, opór przeciwko totalitarnemu złu, był od pewnego momentu potrzebą, przymusem – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan...
Pomocą humanitarną tej wojny nie da się wygrać. Wpłacając na Siły Zbrojne Ukrainy będziemy wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co się dało, żeby Ukraińcy mogli obronić niepodległość, a to oznacza, że bronią też naszej niepodległości – mówi Sławomir...
Po dwóch stawaliśmy na pedał, jeden drugiego łapał za szyje i huśtaniem odbijaliśmy gazety. Nigdzie później nie znalazłem wzmianki o tym, że harcerze swoim ciężarem odbijali w powstaniu gazety – mówi Stefan Niesłuchowski, powstaniec warszawski.
Są wśród młodych artystów osoby, które reprezentują różne wrażliwości. Dzięki ich twórczości mamy pełne spektrum tego, czym żyją młodzi artyści i czym żyją w ogóle młodzi ludzie. W Project Room widać, że subtelność młodego artysty, mimo...
- Zmiana klimatu nie jest katastrofą, która wydarzy się w ciągu kilku dni, tygodni czy miesięcy. To powolny proces, w którym wraz ze wzrostami temperatur, będzie nam coraz trudniej zachować dobry bilans wodny - mówi inżynier środowiska i agrofizyk...
- Zapewnijcie psom i kotom picie, jak upał na dworze - mówią jedni. A drudzy: - Zapewnijcie zwierzętom jedzenie i picie, a przede wszystkim bezpieczeństwo i dobre traktowanie przez cały rok.
- Na terenie Rzeszowa mamy 26 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w których jest ponad 5400 działek - mówi Jadwiga Brzozowska, p.o. dyrektora biura w okręgu podkarpackim PZD.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.