Andrzej Okrągliński wcielił się w rolę wieśniaka w programie emitowanym w telewizji TTV „Dżentelmeni i Wieśniacy”. Towarzyszyła mu żona Iwona. Opowiedzieli nam o kulisach programu.
Specustawa umożliwi np. budowę mieszkań w sytuacji, w której miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje takiego przedsięwzięcia. - Doprowadzi to na przykład do sytuacji, gdy mieszkańcy będąc przekonani, że na sąsiedniej działce...
Dziś musimy dążyć do tego, by wyniki badań naukowych wykorzystywać w życiu - mówi dr hab. n. med. Anna Moniuszko-Malinowska, prodziekan ds. nauki Wydziału Lekarskiego UMB
W pracowni artysty Witolda Śliwińskiego w podkrośnieńskim Zręcinie powstała unikatowa pamiątka dla Kamila Stocha. Zamówili ją mieszkańcy rodzinnej miejscowości skoczka, który w ubiegłą sobotę został uroczyście powitany w Zębie. Krajanie i kibice...
Podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia już po raz drugi ogłosił konkurs na świadczenia udzielane w dentobusie. Pierwszy unieważniono. Powodem był brak stomatologów chętnych do pracy.
Rozmowa z prof. Anną Siewierską-Chmaj, politologiem, wykładowcą WSIiZ, rektorem WSE w Krakowie.
Rozmowa z dr Dorotą Średzińską-Kitą, specjalistą okulistyki, współpracującą m.in. z Humana Medica Omeda w Białymstoku.
- Zapraszamy naszych kibiców, aby przyszli i wsparli nas swoim dopingiem, byśmy wygrali za 3 punkty i awansowali do fazy play-off - mówi DOMINIK DEPOWSKI, przyjmujący rzeszowskiej Asseco Resovii.
Rekordzistą - dłużnikiem w skali kraju jest mieszkaniec Podkarpacia. 46-latek z powiatu tarnobrzeskiego jest winny dwóm operatorom ponad 206 tys. zł.
Trzy mecze i tyle samo punktów. Taki jest bilans piłkarzy Stali Rzeszów, którzy mieli się bić o awans do 2 ligi, a tymczasem wiosną wygrali tylko raz, a przegrali z innymi pretendentami do wygrania 3 ligi - Motorem Lublin i Chełmianką. Dlaczego?
Zgodnie z uchwałą przyjętą w marcu 1940 roku przez Wszechzwiązkową Komunistyczną Partię (bolszewików) – policja polityczna NKWD przeprowadziła masowe egzekucje. Ich ofiarą padło około 22 tysięcy polskich obywateli – głównie jeńców wojennych...
Obecnie w regionalnym parlamencie rządzi Polskie Stronnictwo Ludowe (17 mandatów) wespół z Platformą Obywatelską, która uzyskała w wyborach trzy mandaty, ale po odejściu z partii Grzegorza Świercza posiada dwie szable. Ośmiu radnych reprezentuje...
O ósmej rocznicy i 96. miesięcznicy smoleńskiej - rozmowa z europoseł Beatą Gosiewską, wdową po wicepremierze Przemysławie Gosiewskim.
- Prezydent najzwyczajniej w świecie się mści - mówi radny PiS Marek Chojnowski.
Częstochowską tradycją jest organizowanie podczas Dni Samorządu Terytorialnego wyjątkowych widowisk muzycznych. Nie inaczej będzie w tym roku. 26 maja na Placu Biegańskiego znakomici artyści zaśpiewają poezję Haliny Poświatowskiej do muzyki trip...
Kilka dni temu radny Antoni Cydzik zadeklarował, że w jesiennych wyborach będzie ubiegał się o urząd burmistrza. Decyzję swą ogłosił tuż po tym, jak został oczyszczony z zarzutu związanego z aferą wodno-kanalizacyjną Chodziło o to, że miał...
Utwór powstał w oparciu o najbardziej popularne piosenki kaszubskie. Zakochałem się w nich! - mówi Konstanty Wileński, kompozytor „Suity Kaszubskiej”.
Tysiąc albo najwyżej kilka tysięcy złotych wynoszą kary dla przedsiębiorców, którzy otwierają sklepy w niedziele bez handlu, za ladą ustawiając pracowników. Doniesienia o nieprawidłowościach można liczyć w dziesiątkach, ale kontrole PIP nie...
Pomorze tworzy obejmującą cały region wspólną politykę integracji imigrantów, aby zatrzymać ich tutaj i stworzyć dobre warunki do życia. To odpowiedź na potrzeby nie tylko rynku pracy, ale także wyzwania w edukacji, opiece zdrowotnej i...
Udało się to, co wszystkim wydawało się niemożliwe. Jerzy i Tadeusz Dąbrowscy pochowają swojego ojca, oficera wojska polskiego, który zginął we wrześniu 1939 roku w bitwie o Zambrów.
Powstawanie struktur mniejszości niemieckiej można porównać z powstawaniem „Solidarności”. Chodziło w gruncie rzeczy o to samo. O prawa człowieka, prawa obywatelskie i wolność - mówi dr Zbigniew Bereszyński. - Aparat przeszkadzał jednym i drugim.
Część cennych dla miasta dóbr, w latach 1945 - 1960 zaginęła bądź znalazła się w innych instytucjach. Muzeum podejmuje starania, by zabytkowe przedmioty wróciły do Stargardu. Ale jak się okazuje, wcale nie jest to proste.
Czy w pomorskich szpitalach i poradniach polskich lekarzy zastąpią specjaliści ze Wschodu?
Przekop Mierzei Wiślanej powstanie w czterech fazach - twierdzą urzędnicy. Tymczasem Urząd Marszałkowski sprzeciwia się inwestycji, a mieszkańcy oczekują funduszy na modernizację lokalnych tras.
Potwierdzają to wykonane właśnie badania, które są sporym zaskoczeniem.
Od 11 do 15 tysięcy pojazdów na dobę porusza się średnio dawną drogą krajową nr 10, obecnie powiatową 1704Z. Drogowcy tłumaczą, że ciężko jest rozładować tak duży ruch podczas remontu. Zalecają więc trasy alternatywne.
Konieczne są częste, niezapowiedziane kontrole pokazów, mówi Miłosława Strzelec-Gwóźdź, partner w GP Kancelaria Radców Prawnych, specjalistka m.in. od prawa gospodarczego.
Szumnie zapowiadane podwyżki nauczyciele mieli zobaczyć w swoich portfelach na początku kwietnia. Niektórzy jednak wciąż czekają na pieniądze. MEN tłumaczy, że nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnieniach, ale w środowisku znowu wrze.
To nie będzie zwykły proces. Na ławie oskarżonych zasiądzie 42-latka, która miała zaatakować i znieważyć dwa parole policji. Kobieta nie przyznaje się do winy i sugeruje, że mogła paść ofiarą spisku i całej serii fałszerstw.
Od 1 lipca nie będzie już można posługiwać się papierowymi zwolnieniami chorobowymi. Pracownicy ZUS nieprzerwanie od kilku miesięcy szkolą lekarzy i przygotowują ich do zmian.
Jakie będą dalsze losy bydgoskiego muzeum wojskowego? Będzie lepsze, zmieni profil, trafi do Torunia czy... zostanie zlikwidowane?
Choć wielu mieszkańców coraz chętniej składa zeznania podatkowe drogą elektroniczną, to wciąż nie brakuje osób, które wolą to zrobić osobiście i składają wizytę w urzędzie skarbowym. W tym roku termin rozliczenia się z fiskusem za 2017 rok mija 30...
Kazimierz S., likwidator Torpo SA, oskarżony jest o działanie na szkodę spółki i wyprowadzenie z niej blisko ćwierć miliona złotych.
Bydgoszczanin zamierza w pobliżu ulicy Toruńskiej zbudować park linowy, z którego będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Na razie, toczą się sprawy administracyjne.
W zeszłym tygodniu prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski zapowiedział na łamach “Przeglądu Sportowego”, że celem Polaków jest zdobycie medali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jak na te deklaracje reagują...
Do końca maja na ulicach Opola pojawi się ponad 300 drzew, a także 200 krzewów. To nie zrównoważy jeszcze wcześniejszych wycinek, ale drogowcy obiecują, że zieleni przy drogach będzie w naszym mieście coraz więcej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.