Babimojski samorząd przeznaczył w tym roku 60 tys. zł na walkę ze smogiem. Mieszkańcy mogą ubiegać się o dotację na wymianę starych pieców. Warto skorzystać z dofinansowania i pozbyć się ze swoich domów tzw. kopciuchów.
Podczas tegorocznego naboru zadań w ramach budżetu obywatelskiego zgłoszono 51 wniosków: na 7 zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich, 14 zdań infrastrukturalnych lokalnych oraz 30 zadań społecznych. To nie jest rekord, ale liczba wniosków...
II Wydział Karny Sądu Okręgowego w Słupsku rozpatrzy zażalenie władz miasta na postanowienie słupskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie podejrzenia nieprawidłowości w realizacji inwestycji w park wodny. Pada koronny argument: straty...
W poniedziałek miał nastąpić sądowy finał sprawy związanej ze skarbem z Miastka. Trzech oskarżonych chciało dobrowolnie poddać się karze, ale temu wnioskowi sprzeciwiła się Krystyna Mazurkiewicz-Palacz ze słupskiej delegatury ochrony zabytków.
W poniedziałek przed słupskim Sądem Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa przeciwko 27-letniemu Tomaszowi G., oskarżonemu o pozbawienie wolności i zgwałcenie swojej byłej partnerki.
Podstawówki w byłych gimnazjach mają problemy z rekrutacją uczniów. Za rok, kiedy opuszczą je gimnazjaliści, może zabraknąć tam pracy dla nauczycieli. Jednocześnie w części „starych” podstawówek robi się coraz ciaśniej.
Izabella Beata Nowacka ukończyła teatrologię i dziennikarstwo na UAM. W Centrum Sztuki Dziecka koordynuje działalność Sceny Wspólnej. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” w dziedzinie animacja kultury.
Fragmenty ludzkiego szkieletu i zarysy jam grobowych znaleźli robotnicy pracujący przy budowie drogi do Supraśla. Roboty już przerwano. Lada dzień koło Nowodworców ruszą badania.
To wielka mobilizacja i pomoc. Internauci udostępniają informacje o niezwykłej akcji. Ludzie spontanicznie wpłacają pieniądze. W ciągu weekendu udało się już zebrać ponad 70 tys. złotych.
Podlaska Senator Anna Maria Anders dowiodła, że podróże mogą nie tylko kształcić, ale i sporo kosztować. Potwierdzają to reprezentanci izby niższej, którzy też potrafią sobie polatać na koszt podatnika.
Grudziądzka Rada Seniorów działa od dwóch lat. Podsumowaniu jej działalności oraz przedstawieniu planów na przyszłość w grudziądzkim ratuszu towarzyszyła skromna uroczystość.
Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że niektóre zaniedbania były na tyle poważne, że w skrajnych przypadkach mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Zdarzało się, że dalej przechowywano lekarstwa przeterminowane albo w niewłaściwych warunkach. Jak...
Zarząd dróg miejskich poinformował właśnie, że ogłoszono przetarg na przebudowę płyty Starego Rynku. Termin składanie ofert mija 24 kwietnia o godz. 10.30. Pół godziny później mamy poznać oferty wykonawców. Jeśli wszystko będzie przebiegało...
Film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej zaczyna się od zbliżenia na twarze. Zmęczone, smutne, doświadczone, spracowane. To twarze ludzi czekających pod hipermarketem. Nad ich głowami wisi baner informujący o promocji dla golasów. Chwilę później...
O innowacjach w szkole, także w kontekście przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy, rozmawiano dziś podczas Opolskiego Forum Nowej Edukacji.
Wiosna odsłania bałagan na bydgoskich ulicach. Tymczasem Czytelnicy, w ramach naszej akcji „Sprzątamy Bydgoszcz”, wskazują zaśmiecone miejsca.
Dokładnie dwa lata temu pierwsze pieniądze z programu Rodzina 500 Plus zaczęły wpływać na konta polskich rodzin. Do tej pory wydatki na realizację programu wyniosły ponad 42 miliardy złotych. Co zmieniły te pieniądze w życiu tysięcy rodzin?
Tylko w kwietniu aż cztery niedziele objęte są zakazem handlu. 15 i 22 kwietnia także nie zrobimy zakupów. Nad tym, czy zapisy ustawy ograniczającej handel nie są łamane, czuwają inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. W Wielkopolsce już posypały...
- Zamontujemy trzy kamery i dodatkowe drzwi na klatce schodowej - zapowiadają mieszkańcy kamienicy przy ul. Karwowskiego. To kolejna wspólnota mieszkaniowa, która sprzeciwia się powstaniu lokalu treningowego.
Według strony lockme.pl, w naszym kraju zarejestrowanych jest 330 firm, posiadających 916 pokoi zagadek. W internecie można znaleźć rankingi escape roomów, w których pozycja danego pokoju zależy od ocen, wystawianych przez samych graczy. Zabawa...
W ciągu wieków, za sprawą pożarów i wojen, koszaliński rynek zmieniał swoje oblicze.
Właścicielowi hodowli dzikich zwierząt z Pyszącej poznańska prokuratura postawiła zarzut znęcania się nad zwierzętami. Ostatnie trzy tygrysy i lampart z hodowli zostały wywiezione do ośrodka na Słowacji. Zdaniem niektórych - nielegalnie, bo bez...
W Koszalinie trwają prace nad projektem uchwały - tzw. kodeksem reklamowym. Uchwała ma uporządkować bałagan, jaki dziś dotyczy m. in. reklam ulicznych.
Posłowie, senatorowie, wójtowie, starostowie, burmistrzowie, prezydenci miast i marszałkowie województw mają zarabiać o 20 proc. mniej. - To prezes pojechał - mówią w PiS.
Dziś publikujemy kolejną część odpowiedzi prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego na pytania Czytelników nadesłane na redakcyjny dyżur. Za tydzień kolejny odcinek.
Już w niedzielę na plaży centralnej w Kołobrzegu, tuż przy molo zobaczymy inscenizację walk o Kołobrzeg, czyli wspomnienie marca 1945 roku. Zapowiada się zapierające dech w piersi widowisko, z pojazdami historycznymi, w tym słynnym czołgiem T-34....
Mieszkańcy gminy Sławno od kilku dni żyją sprawą dramatycznego odkrycia w lesie niedaleko Łętowa. Na powieszonego na sznurku psa natrafił pracownik Nadleśnictwa Sławno.
Umiejętności kierowców (i ich pilotów!) zweryfikowane zostaną na 40 kilometrach odcinków specjalnych na różnych nawierzchniach. 44. edycja Monte Karlino zainauguruje Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej.
Od stycznia przesuwa się termin otwarcia ofert w przetargu na budowę parkingów typu „parkuj i jedź”. Ostateczna data to teraz 23 kwietnia.
Nie ma już w Krakowie fiakrów. Owszem, wzdłuż linii A-B, a podczas upałów nieco dalej, w cieniu Mariackiego kościoła, stoją konne pojazdy, ze zwieszonymi łbami drzemią konie, ale to już nie to.
13-14 marca 1943 r. Niemcy przeprowadzili ostateczną likwidację getta w Krakowie. To była gehenna, ale jego mieszkańcy chcieli normalnie żyć. Działały teatry, kabarety, chodziło się do kawiarni, restauracji na czulent.
Rozmowa z dr. Maciejem Dębskim, socjologiem i prezesem Fundacji Dbam o Mój Zasięg, na temat sprawy „Gurala” i zagrożeń w internecie.
Podkarpacki NFZ apeluje do lekarzy okulistów, aby nie kierowali pacjentów na zabieg usunięcia zaćmy z wyprzedzeniem. Kolejki na operację w ostatnim czasie mocno się skróciły. Najkrócej czeka się tylko miesiąc.
Radomski Rower Miejski wystartował 1 kwietnia, a już dzień później doszło co co najmniej dwóch przypadków zniszczenia jednośladów. Wandale uszkodzili je na Ustroniu oraz Gołębiowie II. - Sprawy są zgłaszane na policję, więc ustalenie sprawców to...
Wójtowie Suwałk, Krasnopola, Raczek, Filipowa oraz starosta sejneński odebrali z rąk wicemarszałek umowy o dofinansowanie inwestycji na terenach samorządów.
Mija dokładnie 2 lata, odkąd w życie wszedł sztandarowy program rządu PiS „Rodzina 500 plus”. Na Podkarpaciu pieniądze z tego tytułu dostaje ponad 247 tys. dzieci.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.