Rozmowa z Filipem Gołębiewskim, prezesem Instytutu Dyskursu i Dialogu, który monitoruje media, o łapaniu i karaniu hejterów.
Dla Kościoła w Polsce nastał moment wyzwania: musimy z całą mocą przeciwstawić się nienawiści i - co jeszcze ważniejsze - pomagać wyzwalać z ludzi dobro. Sobór mówi o Kościele jako o germen unitatis - zasiewie jedności ponad wszelkimi podziałami...
Rozmowa z Dorotą Gardias, przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego i szefową Forum Związków Zawodowych.
Paweł Adamowicz nie żyje. Miał 53 lata. Nie udało się uratować prezydenta Gdańska po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę, 13 stycznia, na scenie, podczas finału WOŚP.
Rozmowa z doktorem Pawłem Załęckim, socjologiem religii, o badaniach na temat frekwencji w kościołach katolickich.
Zagrożenie wywołane przez łosie jest, niestety, wpisane w koegzystencję tego gatunku z człowiekiem - mówi Wiesław Podsiadły, łowczy Koła Łowieckiego Żuławy.
Pomysł niefinansowania lekcji religii z publicznych pieniędzy ocenia dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, socjolożka z Uniwersytetu w Białymstoku
Zanim Paolo Sorrentino pokaże nam na ekranie tego, którego imienia nikt nie wymienia, a sama sugestia dotycząca jego osoby rozpala oczy i emocje pojawiających się postaci, wprowadza nas w pulsujący hedonizmem świat.
W tym roku ruszy kolejna inwestycja Anwilu. O tej inwestycji rozmawiamy z prezes Agnieszką Żyro
Na sylwestra fajerwerków nie będzie - zdecydowały władze niektórych miast. Czy to przesadny humanitaryzm wobec zwierząt, czy postawa, którą należy upowszechnić
Michał Kadlec autor bloga „Po Toruniu” swoimi wpisami regularnie oprowadza po znanych i mniej znanych miejscach w mieście. Eksploruje budynki zapomniane, przywołuje te, których już nie ma. Nie kryje fascynacji toruńską fortyfikacją.
Ojciec Tadeusz Rydzyk zakłada nową partię pod nazwą Ruch Prawdziwa Europa.
- Nie mamy wielkich zatargów z Ameryką. Pani ambasador jest życzliwa Polsce - mówi prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista.
Na ile SB była sprawną organizacją - wyjaśnia dr Daniel Wicenty z IPN, autor książki „Zgniłe jabłka, zepsute skrzynki i złe powietrze. Dysfunkcje w Służbie Bezpieczeństwa w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”.
Lektura projektu budżetu miasta Torunia na rok 2019 pod kątem inwestycji rowerowych nie napawa zbytnim optymizmem, pomimo tego, że kwota zapisana na plan rozwoju komunikacji rowerowej jest rekordowa.
Mało który festiwal w naszym mieście ma tak długą tradycję, jak Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Choć impreza i emigrowała i ewaluowała, to ostatecznie szczęśliwie osiadała w Baju Pomorskim i ma się tam całkiem dobrze.
Rozmowa z EDMUNDEM KORGOLEM, ustępującym starostą grudziądzkim, prezesem zarządu powiatowego PSL.
Kiedy przyszły pierwsze sukcesy, mogła dać się uwieść złudnym urokom show-biznesu. Tak się jednak nie stało, bo miała u boku kochającego męża, a potem też dwie córki. Jej małżeństwo trwało aż 38 lat - i skończyło się niespodziewanie w 2016 roku
Rozmowa z ks. Adamem Trzaską, kapelanem hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie
Lekarz weterynarii, ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego ZOO Andrzej G. Kruszewicz nie ma złudzeń - nasz stosunek do zwierząt najlepiej określa słowo hipokryzja.
Pisanie powieści to działanie indywidualne, ale jednocześnie to praca, w której rozwijamy to, czego nauczyliśmy się z przeszłości i przekazujemy w przyszłość - mówi Haruki Murakami, znany pisarz japoński.
Po wyborach ruszam z nowym projektem politycznym. Widzę przestrzeń, widzę też, że Nowoczesna praktycznie przestała istnieć. Teraz wiem, na co uważać, jakich błędów nie powtórzyć i jak ważni są ludzie, którym można ufać - mówi Ryszard Petru.
Ziobro postanowił ustawić się w roli ikony suwerenizmu, licząc, że ikony nie można ruszyć. Ale to nieprawda. Ikona kultu smoleńskiego Antoni Macierewicz została przez Jarosława Kaczyńskiego wyniesiona do magazynu - mówi Ludwik Dorn.
- Jest to sytuacja w czasach niewojennych nie do pomyślenia - mówi sędzia Dariusz Mazur ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis". - W zasadzie Sąd Najwyższy został rozmontowany. Jeśli by mi ktoś to powiedział rok temu, to bym mu nie uwierzył.
W większości przypadków ludzie głosowali na dotychczasowych burmistrzów i prezydentów. To bardzo ciekawe zjawisko - mówi prof. Ireneusz Krzemiński.
Celem wyborczej strategii Prawa i Sprawiedliwości było uzyskanie poparcia Polski powiatowo-gminnej i to się udało - mówi prof. Waldemar Paruch
Cała Polska zobaczyła jego twarz w 2015 roku podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Potem został głosem rządu Beaty Szydło. Gdy ta przestała być premierem, odsunął się w cień. Ale za chwilę może decydować o...
Z Janem Tumaszem, przewodniczącym Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, o sformułowanej niedawno groźbie zamykania przychodni o godzinie 16 rozmawia Dorota Abramowicz.
Dzieckiem łatwo jest manipulować. Ono jest przyzwyczajone do pewnego rodzaju hierarchii. Dziecku mówi się, co ma jeść i kiedy, kiedy może włączyć, czy wyłączyć telewizor. Dla dziecka pewne rzeczy nie są nie do przyjęcia, jak byłoby to dla...
No i przyszła jesień. Dla wielu osób jeżdżących na rowerze jest to pewnego rodzaju granica, która automatycznie skłania je do zakończenia tzw. sezonu rowerowego.
Historia miłości córki pruskiego grafa i kaszubskiego chłopaka w „Kamerdynerze” Filipa Bajona wydaje się tyleż abstrakcyjna w realiach historycznych, że aż filmowo nie tylko możliwa, ale i przewidywalna.
„Skaza”, najnowsza powieść kryminalna Roberta Małeckiego, od kilkunastu dni króluje w księgarniach. Autor akcję nowej serii, tym razem o komisarzu Bernardzie Grossie, osadził w pobliskiej Chełmży, choć akcentów toruńskich w książce nie brakuje.
Liberalne media często straszą nas wizją populistycznej dyktatury. Ale na razie wydaje mi się znacznie bardziej prawdopodobny inny scenariusz: groźba dyktatury postliberalnej - mówi Dariusz Karłowicz, redaktor naczelny „Teologii Politycznej”
Teraz nowe liderki Nowoczesnej, te same które odsunęły Petru od władzy, znalazły się pod ostrzałem, że zawierają sojusz z Platformą, pomimo że ta nic nowego nie zaproponowała.
Na weselach gra się muzykę taneczną. Tak, aby goście mogli się dobrze bawić. Dominuje muzyka z lat 80. i 90., a wśród nich przeboje Modern Talking czy Bad Boys Blue. Jednak podstawowym repertuarem polskich wesel jest zawsze disco polo.
- Nikt wtedy jeszcze nie znał mojego nazwiska, wszyscy za to kojarzyli przebój. Rezultat był taki, że wołano na mój widok „O, Dolata idzie!” - opowiada Beata Kozidrak.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.